Все, що потрібно знати про шпонированной фанері.
Фанера виготовляється з тонких шарів дерев'яного шпону, які склеєні разом із суміжними шарами один до одного під кутом 90 градусів.
Шпонована фанера — це натуральний деревний матеріал, який використовується в різних проектах. Але, який її склад і чому саме фанеру воліють цільної деревини. Тут ми обговоримо все, що вам потрібно знати про фанери і про те, як і де її використовувати.
З чого складається?
Для виробництва шпонованих листів використовують шліфовану фанеру ФК або ФСФ, а також струганий або пилений шпон цінних порід дерева: дуба, бука, ясеня, клена та ін. Процес виготовлення включає в себе наступні етапи:
1)Підготовка фанери. Її очищають від пилу і бруду.
2)Нанесення клею. Їм покривають всю поверхню листа з однієї або обох сторін.
3)Укладання шпону. Його укладають так, щоб малюнок окремих «сорочок» збігався один з одним.
4)Пресування. Фанеру зі шпоном відправляють під вакуумний або гарячий прес.
5)Заключна обробка. Матеріал при необхідності піддається торцевання, розкрию або шліфуванні.
Переваги фанери шпонированной
Шпонована фанера перевершує своєю міцністю навіть цільну деревину. Адже деревина твердих порід схильна до викривлення і розтріскування, в той час як тонкі шари фанери більш міцні й довговічні. Вони менш схильним розколювання і розтріскування.
Важливо пам'ятати, що за рахунок верхнього покриття натуральним шпоном фанера більш стабільна. Вона може витримати велике навантаження без шкоди для виробу.
І, мабуть, головною перевагою фанери є її екологічність.
Шпонована фанера — це найбільш вологостійкий, екологічний і довговічний з матеріалів деревного походження. По більшій частині, вся шпонована фанера має маркування ФСФ (тобто вона вологостійка).
Фанера повсюдно застосовується в декоративній обробці інтер'єрів. Адже застосування натурального дерева в облицюванні стін, підкреслить престиж і прикрасить будь-який інтер'єр. Однак шпоновані стінові панелі здатні стати повноцінною заміною дорогому масиву дерева.
Також шпонована фанера часто використовується при створенні корпусних меблів. Наприклад, каркаса ліжка або дивана. Шаф купе, тумб і полиць.
Види шпонированной фанери
Шпонована фанера має різні типи покриття. Вона облицьовується з двох сторін аркушами струганого шпону різних порід. Наприклад, шпоном Дуба, Ясена або Горіха.
Один із кращих варіантів для створення незвичайного інтер'єру. Шпон Дуба має насичені відтінки коричневого тону і красиву текстуру. З такої фанери виходить відмінна меблі, наприклад столи, шафи, тумби і полиці. Її запросто можна інтегрувати в найрізноманітніші стилі інтер'єру. Все залежить тільки від вашої фантазії.
Фанера шпонована Ясеном
Має світло-молочний колір з легким коричневим або оливковою відтінком. Текстура яскраво виражена. Матеріал можна фарбувати, після цього малюнок стає дуже контрастним. Даний вид відрізняється великою гнучкістю, не утворює тріщини при температурних коливаннях. Така фанера відмінно підійде для виготовлення кухонних меблів.
Фанера шпонована Горіхом Американським
Один з найбільш декоративних матеріалів деревного походження. Шпон Горіха має дуже гарний коричневий колір з темними шоколадними відтінками. Меблі з фанери шпонированной горіхом має високу міцність і класно впишеться в будь-інтер'єрні варіації.