Продавець Шпон в Україні розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
338 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

Фанера

Фанера — это многослойный материал, который производится из натурального шпона. Такой материал отлично подойдет для производства различной мебели и обустройства домашнего интерьера. Фанера бывает 4 видов: фанера влагостойкая, облегченная фанера Сейба, шпонированная фанера и гибкая фанера Сейба. Каждый из этих видов предназначен для разных целей.

  • Если вы планируете покупать кухонную мебели из фанеры - обратите свое внимание на влагостойкую фанеру.
  • Ищите гибкость и прочность? Тогда вам нужна шибка фанера. С ее помощью можно сделать предметы необычных форм.
  • Облегченная фанера идеальна для офисов и кафе, так как мебель из этого материала легко перемещать.
  • В свою очередь шпонированная фанера идеально подойдет для производства мебели, неотличимой от той, которую произвели из натуральной древесины. 

Ниже вы найдете различные виды фанеры!

Що таке фанера   чув кожен. Адже це матеріал, який найчастіше використовується у виробництві меблів, музичних інструментів, при побутовому ремонті, будівельних роботах (дуже багато сфер застосування).

Але які є види фанери, в чому відмінності і де вона застосовується ми вирішили структурувати і розписати в цій статті.

Для початку давайте розберемося, що це таке — фанера.  

Фанера — це багатошаровий будівельний матеріал, який виробляється з листів шпону склеєних між собою.

Для кращої міцності волокна розташовуються під кутом 90° (тобто перпендикулярно). Це дозволяє збільшити міцність матеріалу і підвищити його опірність до деформації. В основному, для створення фанерного листа використовуються хвойні або екзотичні породи деревини, а також Береза. Остання ж має гарний зовнішній вигляд і володіє високою міцністю. Для Берези характерна стійкість до різних механічних і температурних впливів. 

У залежності від сфери використання фанера ділиться на кілька типів:

- будівельна,

-  вологостійка,

 - полегшена,

 - шпонована

 - гнучка.

Давайте розглянемо кожний тип окремо:

Будівельна фанера використовується при будівельних роботах як конструкційний матеріал (при виробництві підлоги, стінових панелей і стелі). Дана фанера може мати різні дефекти, наприклад, сколи, тріщини розшарування і т. д. Але на увазі призначення цього матеріалу претензій до всіх перерахованих недоліків немає. По закінченню будівництва та оздоблення фанеру не видно. Сорт будівельної фанери – 3 і 4 (про сорти докладніше дивіться нижче). Склеюється така фанера сумішшю на основі фенолформальдегідних смол. В основному будівельна фанера великих товщин.

Фанера вологостійка ФСФ (ця маркування означає що фанера вологостійка) — це популярний багатошаровий матеріал, який рекомендується для використання в умовах вологого середовища. 

Основою для фанери виступає лущений шпон Берези, листи якого укладаються перпендикулярно один до одного і паралельно йдуть волокон. Це підвищує стійкість фанери до крученню.

Полегшену фанеру Сейба виготовляють з деревини з однойменною назвою, яка володіє невеликою питомою вагою.

Полегшена фанера зайняла особливе місце у промисловому дизайні. Її часто використовуються в якості сировини при виготовленні меблів або окремих її елементів. Наприклад, це досить популярний матеріал при виготовленні стільців, табуретів або стільниць. 

Шпонована фанера — це найбільш екологічний і міцний з матеріалів деревного походження. Основа виготовляється з березового лущеного шпону з перехресним склеюванням аркушів. 

З фасадної і тильної сторони, фанеруется шпоною різних порід, наприклад, Дубом, Ясеном, Вільхою, Горіхом Американським і багатьма іншими породами дерева. Також шпонована фанера часто використовується при створенні корпусних меблів. Наприклад, каркаса ліжка, дивани, столів, шаф купе, тумб і полиць і т. д. Меблі, виготовлені з шпонированной фанери відмінно виглядає в будь-якому інтер'єрі і практично не відрізняється від тієї, яку зробили з цільної деревини.

Гнучка фанера — це популярний матеріал у сфері дизайну інтер'єру, який дозволяє привнести в простір гнучкі і округлі лінії. 

Така фанера відмінно підходить для фарбування і полірування. Також вона добре піддається склеюванню і підходить для покриття будь-якими видами декоративних матеріалів: пластик, шпон, плівка, папір або фарба. При цьому покриття може проводиться до або після вигину.

Сорти фанери

Шліфована і нешлифованная фанера без декоративного покриття класифікується за сортами. В основу цієї класифікації покладено якість шпону у зовнішніх шарах, наявність дефектів на поверхні фанери, їх перелік, розміри та кількість. Основні сорти фанери, наступні:

  • 1 сорт — це фанера найвищої якості з гладкою поверхнею без сучків і тріщин.
  • 2 сорт   така фанера практично не має сучків, хоча допустимі вузькі (до 15 мм).
  • 3 сорт   фанера може мати темні і світлі сучки до 1 см і отвори менше 0,5 див.
  • 4 сорт   найнижчий сорт фанери може мати сучки, тріщини і виїмки.

 

Не завжди має сенс купувати найдорожчу фанеру, слід враховувати, для яких цілей вона призначена:

  для декоративної обробки під лакування прозорими і напівпрозорими покриттями - вищий, 1 сорт,

  для чорнових робіт або фінішної обробки під фарбування, напівпрозоре покриття - 2;

  під непрозору фарбування, облицювання, поклейка плівкою, для чорнових робіт - 3;

  для виготовлення тари, упаковки, тимчасових і чорнових будівельних конструкцій - 4.

 

Для чого використовується фанера

Для кожного дизайнерського проекту необхідна фанера різних типів, сортів і розмірів. Розглянемо докладніше, у яких областях і для яких цілей використовується фанера.

Меблі.                                                                                                                                                                                                                                                                                            Мабуть, левову частку використання фанери займає виготовлення меблів. Фанера може бути дуже практичним і економічним матеріалом для виготовлення меблів. У ситуаціях, коли одна сторона повинна виглядати красиво, можна використовувати фанеру високої якості, в той час як для іншої конструкції підійде обробка більш низької якості. Фанера підходить практично для будь-якого меблевого проекту, який можна уявити у розумних межах, тому нерідко її використовують виготовлених на замовлення комодах, шафах, вбудованих в медіацентри, поличках і книжкових шафах. Також використовують фанеру для виготовлення стелажів, столів, меблів для ванних кімнат, для кухонь, для саду і дачі.

Внутрішні стіни.
Определенные виды фанеры подходят для облицовки деревянных панелей или обрамления стінових панелей. В большинстве случаев фанера не будет видна при окончательной отделке, однако некоторая хорошо обработанная фанера класса A відмінно підійде і облицювання стін приміщень.


Даху і підлогові покрытия.                                                                                                                                                                                                                                          Фанера зазвичай використовується для обшивки дахів і як чорнові у багатьох будівельних проектах. Для підлоги фанерні панелі можуть мати краю з пазами, які з'єднуються разом. Це дозволяє витримувати необхідну навантаження без зміщення або руху. А для дахів фанера може використовуватися як дуже міцна і відповідна оболонка перед укладанням плитки або металу. Як бачимо, фанера відмінно підходить для обох застосувань.

 

Параметри фанери

Крім візуальних характеристик і відмінностей сфер застосування, фанеру розрізняють по безлічі параметрів. Якою може бути товщина, довжина або ширина фанери, так само кількість шарів — давайте розглянемо далі:

Товщина (мм)

Довжина (мм)

Ширина (мм)

Слойность фанери

3

1525

1525

3 шару

6

від 1525 (мм) до 3050 (мм).

від 1220 (мм) до 1525 (мм)

5 шарів

8

від 1000 до 1525 (мм)

від 800 до 1525 (мм)

7 шарів

9

від 1525 (мм) до 3050 (мм)

від 1220 (мм) до 1525 (мм)

7 шарів

10

від 1525 (мм) до 3050 (мм)

від 1220 (мм) до 1525 (мм)

7, 9 шарів

12

від 1000 до 1525 (мм)

від 800 до 1525 (мм)

9, 11 шарів

15

від 1525 (мм) - 3050 (мм)

1220 (мм) до 1525 (мм)

11 шарів

18

від 1525 (мм) до 2750 (мм)

від 1220 (мм) до 1830 (мм)

13 шарів

20

від 1525 (мм) до 3600 (мм)

від 1220 (мм) 1800 (мм)

15 шарів

21

1525 (мм) 2440 (мм), 3000 (мм), 3050 (мм), 3600 (мм).

1220 (мм), 1500 (мм) 1525 (мм) 1800 (мм)

15 шарів

 

Яку фанеру використовувати для меблів, будівництва або виробництва декоративних елементів — вирішувати Вам. Ми постаралися розповісти про головні переваги кожного виду фанери. Адже це воістину універсальний солдат на ремонтному полі бою!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner