Дуб один з найпоширеніших видів дерева на території України. Середня висота – 15-35 м, діаметр – від 40 см до 1,5 м. Колірна палітра варіюється від світло-солом'яного до темно-коричневого.
Дуб використовується для виробництва струганого шпону. Протягом багатьох років шпон Дуба був одним з найбільш затребуваних видів оздоблювального матеріалу в Європі. Він цінується за свою естетичність, надійність і володіє високою міцністю і твердістю.
Вироби з шпону Дуба довго прослужать у своєму використанні, зберігши при цьому кращий вигляд і якість матеріалу.
Застосовується такий матеріал при обробці поверхонь і виробництві міжкімнатних дверей, панелей для обробки стін, міжкімнатних арок; при обшивці стельових, стінових панелей та виготовленні сходових перил, арочних вікон; при виготовленні паркету і підлогових покриттів, музичних інструментів, виробів ручної роботи.
Компанія «Байкал – шпон в Україні» пропонує широкий вибір струганого шпону з доставкою по всій Україні. Весь асортимент, актуальні ціни, наявність, деталізацію і т. д. ви можете подивитися, скачати наш прайс-лист!
Дуби є одними з найбільш високих і сильних дерев. Можливо, саме тому цей вид дерева шанувався в багатьох давніх культурах. Від греків і норвежців до друїдів і слов'ян, багато культур стародавньої Європи використовували Дуб в побуті, виготовленні меблів і навіть міфології. Давайте спробуємо зрозуміти, чому саме Дуб — це таке важливе і цінне дерево, яке до цих пір використовується в багатьох сферах життєдіяльності людини.
Складно сказати точну дату - або навіть століття - появи цього виду дерева. Але ясно одне в історії дубів: вони існують здавна. Дуби відносяться до роду Quercus, який є частиною сімейства рослин Fagaceae. Багато історичних та археологічних дослідженнь показують, що представники цього сімейства рослин беруть свій витік у крейдяному періоді (близько 85 мільйонів років тому). Тим не менш перші спогади, безпосередньо пов'язані з історією дуба, з'явилися від 32 до 35 мільйонів років тому, коли дерева були вже трохи схожі на сучасні дуби. Складно уявити наскільки давня і довга історія Дуба!
В роду дубових понад 600 видів дерев і чагарників. Всі вони родом з північної півкулі, від холодних широт до тропічної Азії та Америки. Види дуба можуть бути різними, але у більшості є одна загальна риса - їх плоди — жолуді.
Якщо дерево росте на відкритій місцевості, воно розростається розлогими гілками. А якщо в лісі — виростає високим. У Дуба глибокі корені, тому він дуже добре переносить посуху і не любить неглибоку грунт. Що стосується віку, знайдіть самий високий дуб, який зможете. Швидше за все, йому буде менше 300 років, оскільки старі дуби традиційно використовувалися для забезпечення дровами і деревиною для будівництва.
Дуб Максима Залізняка — символ могутності і сили в історії України
В Україні існує дуб довгожитель — Дуб Максима Залізняка, що живе біля хутора Буда в славному Холодному Яру. Росте дерево в заповіднику «Чигирин», і йому вже близько 1400 років, вважають учені. Він входить в десятку самих потужних дерев Європи. Ще в 10 столітті князь київський Святослав зупинявся в його тіні, йдучи на половців. Вже тоді цей дуб вважався старим і шанованим деревом.
Зараз його розміри вражають: крона заввишки з десятиповерховий будинок, стовбур ледве можуть обхопити сім осіб. Кажуть, якщо доторкнутись до нього і постояти так кілька хвилин, отримаєш частинку сили і мудрості предків. Тому останні два десятиліття ця дивовижна природна пам'ятка вкрай популярна. І це не просто ботанічний релікт, а пам'ятник природи місцевого значення. Цілі покоління українців вважають галявину, де він росте, місцем сили.
Трохи міфології
Дуби живуть довго. Стародавні народи пов'язували це довголіття з мудрістю і силою дерева. Під час прийняття важливих рішень зверталися за порадою до дуба. Це одна з причин, по якій друїди проводили свої збори в дубових гаях. Також стародавні слов'яни вирішували суперечки під старим Дубом - вони сподівалися, що мудрість дерева допоможе їм вирішити суперечку справедливо і без кровопролиття. Ця практика не обмежувалася і Європою. Вожді корінних американців часто проводили важливі зустрічі навколо старого дуба.
Також відомо, що стародавні друїди поклонялися дубам. Вони проводили свої священні ритуали в дубових гаях і їли жолуді, що впали з дерев, сподіваючись зазирнути в майбутнє.
Про Дуб
Деревина дуба надзвичайно міцна і служить довгі роки. Ви все ще можете придбати дубові меблі XIV століття, правда витратитися доведеться знатно! Також безліч кухонних приналежностей стародавні люди робили саме з Дуба: ложки, тарілки і дошки. Дубова деревина ідеально підходить для виготовлення каркасів будинків. З неї роблять бочки для вина і спиртних напоїв, а також деревне вугілля. Дубова деревина використовується для копчення сиру і шинки, а кора використовується в процесі дублення шкіри. Це дерево використовується кожен день і в будь-який час року!
В 1700-х роках Дуби користувалися великим попитом у суднобудівників і вирощувалися спеціально для цієї мети. А що до пізньої історії, то Перша світова війна призвела до гострої нестачі деревини, і в 1919 році була створена Комісія з питань лісового господарства для захисту існуючих лісів і створення нових.
Сьогодні Дуб є одним з найпопулярніших видів деревини листяних порід у всьому світі, який щоденно використовується для виготовлення столярних виробів та меблів. Про це поговоримо в наступній главі.
Деревина Дуба, яка вона і де використовується?
Деревина дуба надзвичайно міцна, важка і довговічна. Має привабливий світлий відтінок з вираженою текстурою. Колір дуба неможливо описати одним словом, адже його відтінки можуть змінюватися в залежності від віку і місця зростання дерева. Але якщо узагальнити, то дубова деревина має солом'яний відтінок. Вона стійка до ураження грибками, має щільну структуру. Завдяки міцним і зносостійким властивостями, дуб використовують для виготовлення різних меблів. Стільниця з Дуба довго прослужить на кухні, ліжко з дуба відмінно впишеться в будь-який інтер'єр, а шафа – купе дуба вмістить у себе весь ваш гардероб!
Пиломатеріали Дуба: шпон Дуба.
Крім використання самої деревини для виробництва меблів з неї ще виготовляють пиляний і струганий шпон. Це прекрасні матеріали, які значною мірою економлять запаси деревини. Адже з допомогою натурального шпону дуба можна виготовити якісні меблі. Пиляний шпон використовують для корпусних деталей меблів, з нього виходять чудові ламелі для ліжка і предмети побуту. А струганий шпон – це тонкий зрізаний лист деревини. Він володіє тими ж якостями, що і сама деревина Дуба. Текстура дуба, колір дуба і навіть в деякому сенсі щільність дуба — все це можна знайти у дубового шпону. До того ж, це повністю натуральний матеріал!
Як вже було згадано вище, з дуба можна виготовити різні предмети. Меблі з дуба — це грант якості і стійкості, довговічності та краси. Виробники щодня створюють меблі з дубових пиломатеріалів. І варто врахувати, що останнім часом все більше замовників віддають перевагу виробам саме з шпону Дуба. Це, по – перше, дешевше, ніж меблі з цілого масиву дерева. А, по – друге, більш дбайливо по відношенню до природи. А різниці – практично ніякої! Меблі зі шпону виглядають круто, служать довго, і володіють високою екологічністю. Стіл з дуба можна запросто ставити в дитячу кімнату, не турбуючись про здоров'я малюка. Але важливо розуміти, що на ринку дуже багато альтернатив шпону. Вони дешевші, але це ненатуральні матеріали. Наприклад, багато виробників створюють меблі із забарвленням дуб сонома. Але це лише плівка, що імітує натуральну деревину. Тому варто дуже відповідально підходити до питання вибору якісного натурального шпону. Компанія «Байкал — шпон в Україні» пропонує широкий вибір шпону дуба, купити шпон можна замовивши його на нашому сайті або приїхавши до нас на склад!
Вироби з дуба слід мити вручну, не залишаючи на них велику кількість води. Щоб зберегти красу і довговічність ваших виробів з дуба, їх слід періодично обробляти маслом або спеціальними рідинами для догляду за натуральними меблями.
7 цікавих фактів про деревину Дуба