Епоксидна смола — це особливе хімічна сполука, яка використовується для створення дизайнерських меблів і елементів декору. Після додавання затверджувача така смола перетворюється в дуже міцний полімер. На нашому сайті у розділі «Епоксидна смола» ви зможете знайти смоли для створення різних товщин шарів, також барвники та декоративне скло.
З допомогою цих матеріалів можна створити незвичайну меблі, предмети декору та різні подарунки. Головною відмінністю предметів з епоксидки є висока міцність. Саме ця властивість забезпечує стабільний попит на епоксидні смоли протягом багатьох років. Міцність застиглої суміші на розтяг і стиск порівнянна з міцністю типових марок важкого бетону.
Вироби з дерева та смоли стають все більш популярними у світі DIY та меблевих каталогах. Оскільки використання дерева з епоксидною смолою може створювати вражаючі меблі та предмети мистецтва. Ви можете використовувати епоксидну смолу для дерева декількома способами, наприклад, як прозоре покриття для покращення зовнішнього вигляду дерев'яної поверхні, створення цілісних предметів меблів з дерева та смоли або використовувати епоксиду смолу для заповнення отворів та ремонту пошкоджених дерев'яних поверхонь. Ця стаття познайомить вас з усіма тонкощами роботи з епоксидною смолою по дереву, надавши вам покрокові інструкції з деяких чудових проектів, які варто спробувати.
Епоксидка - це синтетична рідка речовина, досить простий у роботі пластичний матеріал. Він набуває форми ємності, в яку заливається. Також епоксидка може бути зовнішнім декоративним або захисним покриттям будь-якого предмета. До складу епоксидки входять два компоненти, які під час змішування вступають у хімічну реакцію – смола та затверджувач. Реакція затвердіння (перетворення епоксидки на полімер) необоротна, тому розплавити або розчинити застиглий матеріал неможливо.
Важливо: полімеризація ювелірної смоли потребує багато часу, але прискорити реакцію вдвічі здатне просте підвищення температури навколишнього середовища приблизно на 10°С. Крім того, існують спеціальні компаунди, що містять прискорювачі затвердіння.
Властивості, що має епоксидна смола:
• Має високу температурну стійкість від -15 до +80 ˚С;
• має стабільний розмір після повного застигання;
• Має високу вологостійкість та температуростійкість;
• Стійка до пошкоджень та зовнішніх факторів
• Має високий показник зчеплення з деревиною, металами та бетоном
Вироблений предмет з епоксидки має рівну поверхню та чудово шліфується. Ви також можете купити епоксидну смолу, яка збереже високу еластичність навіть після застигання. Також епоксидна смола може використовуватися для створення декоративних предметів та сувенірів. Нею можна покрити поверхні із розкладеними дрібними декоративними елементами. При цьому поверхня предмета буде цікавим 3D зображенням, виконаним за індивідуальним проектом.
Яка епоксидна смола найкраща для дерева?
Існує безліч різних типів смол, кожен з яких може бути більш підходящим для певного виду деревообробного проекту. Вибір найкращої епоксидної смоли для дерева залежатиме від того, чого ви хочете досягти за допомогою епоксидної смоли для дерева.
Важливі правила для роботи з епоксидкою та деревиною
При виборі найкращої епоксидної смоли для дерева необхідно враховувати наступне:
Чому важлива УФ стійкість епоксидок?
Епоксидна смола є прозорою рідиною, яку можна фарбувати або використовувати як прозорий верхній шар. При використанні як покриття особливо важливо, щоб епоксидна смола при затвердінні була якомога кришталево чистою. Однак, незважаючи на довговічність поверхні епоксидної смоли, цей матеріал схильний до пожовтіння та вицвітання під впливом шкідливих ультрафіолетових променів сонця. Таким чином, важливо, щоб ви обрали смолу, стійку до ультрафіолетового випромінювання, якщо вона піддаватиметься впливу сонячного світла.
Від чого залежить усадка епоксидки?
Епоксидна смола менш схильна до усадки, ніж поліефірна смола, хоча це залежатиме від якості використовуваного продукту. Смоли нижчої якості з більшою ймовірністю дають усадку після затвердіння, відкриваючи тим самим порожні місця на відкритій поверхні, які були закриті. Щоб уникнути повторного нанесення додаткових шарів епоксидної смоли для дерева, найкраще від початку придбати високоякісний продукт з низькою усадкою.
При виборі епоксидної смоли Ви завжди повинні звертати увагу на рекомендації виробника продукту, коли йдеться про заливання кількох шарів смоли. Це особливо важливо при литті у форми, тому що тип обраної вами смоли визначатиме товщину кожного шару.
Занадто товсті шари смоли призведуть до перегріву епоксидної смоли, що призведе до її нерівномірного затвердіння. Більш товсті шари також мають тенденцію до утворення більшої кількості бульбашок, оскільки ці кишені повітря захоплюються смолою, перш ніж вони досягнуть поверхні.
Смоли з низькою в'язкістю ідеально підходять для форм для лиття, оскільки рідка консистенція дозволяє відливати товстіші шари. Більшость смол потрібна товщина шару трохи більше 2 см, хоча це залежить від типу використовуваної смоли. Перед нанесенням нового шару смоли обов'язково переконайтеся, що попередній шар висох настільки, що він здається липким на дотик.
У нашому асортименті є епоксидки для різних верств. Наприклад, Епоксидна смола КЕ "Slab 521" + затверджувач підходить для створення кулі ДО 10 мм.
Епоксидна смола КЕ "Slab 431" (універсальна прозора) + затверджувач ідеальна для створення товщини кулі до 30 мм.
А ось епоксидна смола КЕ "Slab 421" підходить для створення стільниць, адже її товщина кулі – 40 мм.
Якої температури дотримуватись при роботі з епоксидками?
Процес затвердіння надзвичайно важливий при роботі зі смолою, тому що саме в цей період поверхня твердне. Будь-які перерви в процесі затвердіння призведуть до нерівної поверхні, причому деякі ділянки будуть м'якими та податливими до пошкоджень.
Навколишня температура під час роботи зі смолою, а також сама температура смола впливатимуть на процес затвердіння. Таким чином, ви завжди повинні дотримуватися рекомендацій виробника за оптимальною температурою для роботи та затвердіння смоли. Завжди вибирайте смолу вищої якості, якщо поверхня зазнаватиме великих навантажень, наприклад, при створенні таких предметів як кухонні стільниці.
Як покрити деревину епоксидною смолою?
Кришталево чиста епоксидна смола - відмінний спосіб привернути увагу до природного вигляду та краси дерева. Ви можете використовувати смолу для герметизації поверхні або заповнення щілин, щоб захистити деревину від вологи, а також підвищити її стійкість до подряпин, стирання та інших видів пошкоджень. Ви можете використовувати смолу як герметик для дерева для наступних типів проектів:
Для роботи з епоксидкою найкраще вибрати приміщення, що добре провітрюється, також важливо стежити щоб пил або сміття не осідали на поверхні епоксидної смоли. Ми пропонуємо вам зберігати всі матеріали, які вам знадобляться (включаючи компоненти з дерева та епоксидної смоли) на вашому робочому місці, оскільки це дозволить матеріалам акліматизуватися до однієї і тієї ж температури.
Порада: для герметизації дерев'яних поверхонь використовуйте ламінуючі смоли середньої та високої в'язкості. Вони забезпечують особливо тверду та міцну поверхню після затвердіння!
Покрокові інструкції щодо використання деревної смоли як покриття
Тут ви знайдете докладні інструкції щодо нанесення покриття з епоксидної смоли на дерев'яну поверхню.
Підготовка поверхні
Зберігання невикористаної епоксидної смоли
Термін зберігання епоксидної смоли зазвичай становить близько 12 місяців, що досить мало на відміну від інших продуктів. Таким чином, важливо, щоб ви звертали увагу на терміни виробництва та термін придатності вашого продукту. Зберігайте смолу при постійній температурі від 10 до 30 градусів за Цельсієм для підтримки якості продукту.
Безпеки харчових продуктів
Епоксидна смола стає хімічно нейтралізованою після повного затвердіння, що робить її придатною для використання з харчовими продуктами.
Здоров'я та безпека
Епоксидна смола може бути досить токсичною у рідкому стані. Ви завжди повинні працювати з цим матеріалом у приміщенні, що провітрюється. Ви повинні використовувати захисні окуляри та маску.
Сподіваємося, після цього льний предмет із епоксидної смоли!