Кромка меблева Клен (без клею)
Основа |
Flis (фліс, флізелін) |
Стикування |
зубчасте (мікрошип) |
Товщина стандартна, мм |
0,5 |
Товщина на замовлення, мм |
1, 1.5, 2, 2.5, 3 |
Довжина рулону (орієнтир), м/п |
50, 100, 150, 200 |
Ширина стандартна, мм |
22 (меблева кромка) 44 (дверна кромка) |
Ширина на замовлення, мм |
60 - 270 |
Що таке натуральна меблева кромка з клена?
Натуральна кромка для меблів – це тонка смужка струганого шпону завтовшки 0,5-3 мм, призначена для облицювання країв ДСП, МДФ, фанери. Під час виробництва кромкувального матеріалу смуги шпону зрощуються мікрошипом. Отриману стрічку «кашують», тобто зміцнюють основою з нетканого матеріалу – флісу (флізеліну). У результаті отримують міцний і еластичний кант.
Основні завдання меблевої стрічки з деревини:
- захисне. Смуга зі шпону закриває край деталі та запобігає потраплянню всередину пилу, бризок. Завдяки закромкованим торцям стільниці, фасадів або полиць використовувати меблі зручніше та безпечніше: ймовірність подряпин і затяжок на одязі зводиться нанівець. Крім того, кромка блокує залишкові випаровування з плит сполучних смол;
- декоративне. Оброблені краї надають предметам інтер'єру завершеного зовнішнього вигляду. Крайковий матеріал часто підбирають за відтінком і текстурою, щоб створити візуально цілісний виріб. У деяких проєктах йдуть від зворотного: кромкують краї контрастною стрічкою.
Доступний матеріал для кромкування з термоклеєм і без. Крайка з клеєм готова до використання: для наклеювання в домашніх умовах потрібен промисловий фен або праска. Меблева стрічка без клею застосовується в промисловому виробництві та приклеюється верстатом.
Особливості меблевої кромки зі шпону клена
- Міцність. Завдяки флісовій основі натуральний торцевий кант набуває зносо- й ударостійкості. Нанесена за технологією кромка витримує експлуатаційне навантаження житлових приміщень.
- Еластичність. Зубчасте з'єднання і флізелін надають крайковій смузі гнучкість та еластичність. Натуральна меблева стрічка підходить для кромкування округлих деталей.
- Естетичність. Незважаючи на водо- і термостійкість, кромки з ПВХ і АБС не використовують для преміальних меблів і дизайнерських предметів інтер'єру. Торцеві канти із пластику поступаються деревині за декоративними якостями. Малюнок кожного рулону натуральної кромки неповторний і унікальний. Ще жодному виробнику облицювальної стрічки з ПВХ або ABS не вдалося відтворити складний деревний візерунок і плавні переходи півтонів натурального масиву.
- Екологічність. Матеріал безпечний для людей і тварин, дозволений для використання в житлових приміщеннях, зокрема ігрових і дитячих кімнатах. Виконану зі шпону стрічку можна переробляти.
- Простота обробки. Матеріал для кромкування з деревини легко ріжеться, наклеюється, тонується, лакується.
Кромка для меблів з клена на замовлення
У складську програму входить кромка для ДСП, МДФ, фанери стандартних розмірів. Для ексклюзивних виробів типові крайкові матеріали підходять не завжди, тому у нас можна замовити товсту і/або широку стрічку.
Мінімальне замовлення – 10 кв. м. Для виробництва індивідуальної партії потрібно до 10 робочих днів. Ціну кромки на замовлення, точні терміни виготовлення і способи оплати уточнить менеджер після опрацювання заявки.
Дерев'яна кромка для меблів: породи в наявності
На складі представлений матеріал для кромкування зі шпону таких порід, як:
- дуб;
- вільха;
- ясен (білий, оливковий);
- горіх американський;
- береза;
- бук;
- клен;
- сосна;
- берест;
- черешня;
- макоре;
- сапелі (сапеле);
- анегрі (анегре).
Як правильно наклеювати кромку з клена без клею
Процес кромкування ДСП, МДФ, ДСП включає такі етапи:
- Підготовка поверхні. Необхідно очистити торці від пилу, зашліфувати нерівності, знежирити поверхню.
- Розрахунок розмірів кромкувального матеріалу. Потрібно виміряти товщину та довжину деталі, щоб визначити розміри кромки із запасом мінімум 10%. Наприклад, для стільниці завтовшки 17 мм і завдовжки 1000 мм знадобиться крайкова смуга завширшки 20 мм і завдовжки 1100 мм. Важливо переконатися, що ширина кромки перевищує товщину плити для подальшої підгонки.
- Нанесення клею. Якщо наклеювання виконується вручну, то тонкий шар клею наноситься на торець плити. Меблеву стрічку прикладають до торця, для висихання клею потрібно 3-10 хвилин (точний час вказано в інструкції). Якщо плиту кромкують верстатом, то важливо дотримуватися рекомендацій виробника кромкооблицювального верстата. Якість кромкування верстатом вища, ніж у наклеювання вручну.
- Перевірка щільності прилягання кромки. Облицювальна стрічка повинна щільно прилягати до торця. Щоб видалити бульбашки повітря, кант прокочують валиком або щільно притискають дерев'яним бруском. Якщо необхідно, використовують затискачі або струбцини для фіксації до повного висихання клею.
- Підгонка. Після висихання клею, надлишки кромки обрізають ножем або різаком. Місця стиків обробляють дрібнозернистим наждачним папером.
Після правильного кромкування меблі набувають акуратного зовнішнього вигляду.
Деревина клена: характеристики
Торцева стрічка для столу та інших меблів виконана зі струганого шпону. Тонкий зріз зберігає малюнок, колірну гаму та інші характеристики деревини.
Клен (лат. Ácer) – це рід дерев родини сапіндових, що широко поширений у Європі, Азії та Північній Америці. Деревина клена має світлий, жовтуватий або білястий колір із чітко вираженою текстурою, часто з малюнком у вигляді дрібної сітки. Щільність деревини клена становить приблизно 700-750 кг/м³, а твердість за Брінелем – 3,8-4,2. Кленова деревина легко піддається різним видам обробки, таким як стругання, шліфування, різьблення, а також добре забарвлюється і лакується. Відмінною особливістю деревини клена є висока стійкість до зношування і хороша здатність до полірування, тому матеріал популярний у виготовленні меблів і паркету.
Текстура і відтінки кромки зі шпону клена
Деревина клена має світлі відтінки, від кремового до жовтуватого, іноді з рожевим або червонуватим відтінком. Ядро клена темніше, з більш насиченим кольором, а заболонь світліша, іноді майже біла. При цьому текстура в обох частинах деревини залишається схожою, з візуально помітними річними кільцями. Після обробки парою деревина клена темніє і набуває більш насиченого золотисто-коричневого відтінку.
Шпон з клена має чітко виражену текстуру з річними кільцями, які надають йому декоративної привабливості. На дотик деревина гладка, але тверда і щільна.
Кромка зі шпону клена має світліший відтінок, що варіюється від кремового до світло-жовтого, і вирізняється більш однорідною текстурою. Меблева стрічка використовується для облицювання торців плит ДСП, МДФ і фанери, шпонованих кленом, з яких виготовляють полиці, стільниці, шафи та інші корпусні меблі. Також торцевий кант зі шпону клену підійде для декоративного оздоблення торців сходинок, шпонованих кленом.
Кромка зі шпону клена в інтер'єрі: фото
Подивитися відеоогляд на кромку Клена (натурального) можна тут!