Продавець Шпон в Україні розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
352 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

Що таке кромка (крайка) простими словами? Докладний екскурс по різновидах кромкувального матеріалу

Що таке кромка (крайка) простими словами? Докладний екскурс по різновидах кромкувального матеріалу

Якісні меблі вирізняються довговічністю, зручністю використання, продуманою естетикою. Майстри знають, що на всі ці характеристики впливає грамотна обробка торців деталей. Кромкування допомагає закрити краї фасадів або стільниць і надати виробу завершеного вигляду. Давайте розбиратися, що таке меблева кромка і за якими критеріями обирають кромкувальний матеріал.

 

 

 

 

Зміст:

1. Що таке меблева кромка?

2. Функції кромки

3. Кромка (крайка) для меблів: різновиди, переваги, недоліки

3.1. ПВХ-кромка

3.2. ABS-кромка

3.3. Меламінова кромка

3.4. Кромка з натурального шпону

Що таке меблева кромка?

Крайка – це тонка смуга, за допомогою якої закривають торці меблевих деталей. Кромкувальний матеріал використовується під час виробництва фасадів шаф, комодів, тумб, пеналів, полиць, стелажів, стінок шухляди.

Крайка - це   Кромка меблева для дСП 

Залежно від типу меблевої стрічки наклеювання матеріалу на плити ДСП, МДФ, фанери можна виконати в домашніх умовах або в обладнаній майстерні, столярному цеху. Процес наклеювання кромки можна звести до таких основних етапів:

  • підготовка поверхні. Торці очищають від пилу й інших забруднень;
  • підготовка кромкувальної стрічки. Відміряють і обрізають підібрану за матеріалом, кольором, шириною кромку. Важливо залишити 1-2 см для підрізування;
  • наклеювання кромки. Технологія наклеювання залежить від матеріалу. На смугу без клею наносять спеціальний клейовий склад за допомогою кромкувального верстата або ручних інструментів. Крайку з термоклеєм наклеюють, використовуючи праску, промисловий фен, верстат;
  • підрізування. Краї, що виступають по ширині та довжині, підрізають спеціальними інструментами або гострим ножем;
  • шліфування, полірування. За необхідності закромковані торці шліфують, полірують.

Вручну кромку наклеюють зазвичай при ремонті меблів або виготовленні окремих предметів інтер'єру. У масовому виробництві кромкування виконується за допомогою професійного обладнання, яке гарантує рівномірне притискання, точність і акуратність обробки.

Кромка для столу  Кромка на ДСП

Функції кромки

Меблева кромка для ДСП, фанери, МДФ виконує такі функції:

  1. Захисна. Торцевий кант запобігає забрудненню, механічному пошкодженню країв плити. У результаті подовжується термін служби виробу. Крім того, смуга перешкоджає залишковим випаровуванням сполучних смол плитного матеріалу.
  2. Декоративна. Деталі з обробленими краями виглядають акуратно, завершено.  За допомогою кромки для меблів дизайнери вирішують різні завдання. Іноді стрічку підбирають тон у тон, щоб створити враження цілісної поверхні. Для деяких виробів використовують крайкову смугу, яка відрізняється за текстурою та/або кольором. Таким чином отримують ексклюзивний виріб або вписують предмет у дизайн-проєкт.
  3. Зручність використання. Необроблений край ДСП, МДФ або фанери може стати причиною зачіпок на одязі або подряпин. Кромкування зводить імовірність таких неприємностей нанівець.

Кромка для мебелів наявність

Кромка (крайка) для меблів: різновиди, переваги, недоліки

Доступна кромкувальна стрічка для різних завдань. Як правильно вибрати кромку? Досвідчені майстри рекомендують враховувати матеріал виготовлення, розміри, текстуру, колір. Розглянемо основні типи меблевої смуги, які представлені на українському ринку.

ПВХ-кромка

Одним із найпопулярніших матеріалів для кромкування вважається кромка ПВХ. Стрічка з полівінілхлориду – доступний варіант, який вирізняється широкою палітрою. Плюси та мінуси кромки з ПВХ вказані в таблиці.

Переваги

Недоліки

Зносостійкість. Полімер стійкий до подряпин, ударів, стирання. Зберігає властивості та зовнішній вигляд при активній експлуатації.

Неекологічність. Крайка ПВХ виробляється із пластику, який не переробляється. Крім того, крайковий матеріал сумнівної якості при нагріванні може виділяти токсичні речовини.

Вологостійкість. ПВХ-кромка захищає від вологи та запобігає розбуханню меблевих плит.

Вицвітання. Під тривалим впливом ультрафіолету деякі різновиди ПВХ-кромки втрачають насиченість кольору.

Термостійкість. Стрічка для меблів витримує помірні температурні перепади, тому використовується у виробництві кухонних гарнітурів.

Деформація. Облицювальна стрічка вважається міцною і довговічною, проте її також можна пошкодити сильними ударами та високими температурами.

Стійкість до побутової хімії. Окантовка для меблів з ПВХ не боїться побутових засобів для чищення.

Обмеження в дизайні класу преміум. Незважаючи на багату колірну гаму, полімерний кромкувальний матеріал поступається за естетичними якостями деревині. У преміальних дизайн-проєктах ПВХ-кромку не використовують.

Широка колірна палітра. Представлена ПВХ-кромка різних кольорів, текстур і фактур. Можна підібрати стрічку глянцеву, матову, під дерево, метал, камінь.       

 

Універсальність. Гнучка окантовочна смуга використовується на прямих і вигнутих поверхнях. Доступні варіанти завтовшки 0,4 - 2 мм для різних завдань.          

 

Доступність. ПВХ-крайка відрізняється доступною ціною.

 

Меблева кромка з ПВХ підходить для масового виробництва меблів. Торцевий кант – міцний і доступний. Однак у преміальних інтер'єрах або екологічно орієнтованих проєктах смугу з полівінілхлориду не використовують.

Кромка ПВХ для стільниць

ABS-кромка

Стрічка для торців з АБС вважається естетичним, екологічним і надійним кромкувальним матеріалом. Серед переваг АБС-кромки майстри виділяють:

  1. Екологічну безпеку. У складі ABS-крайки немає хлору, токсичних речовин, важких металів. Матеріал можна переробляти.
  2. Довговічність. Торцевий кант із пластику стійкий до подряпин, ударів. Полімер вологостійкий, витримує температурні перепади, тому може використовуватися у виробництві меблів для ванної, кухні. Меблева стрічка не вицвітає під впливом ультрафіолету.
  3. Декоративність. Виробники кромки АБС пропонують велику палітру відтінків і текстур. Є матеріал для кромкування з глянцевим і матовим фінішем, текстурою під камінь, бетон, дерево, метал. 
  4. Простий монтаж. Може використовуватися на прямих і вигнутих поверхнях. Приклеюється за допомогою кромкувальних верстатів.

У кожного матеріалу є недоліки, які потрібно враховувати перед покупкою. У випадку з кромкою ABS слід виділити:

  1. Вартість. Ціна кромки з АБС вища, ніж у ПВХ. 
  2. Складність обробки. Для роботи з матеріалом потрібен професійний кромкувальний верстат і якісний клей.
  3. Чутливість до сильних ударів. При значному механічному навантаженні на окантовці можуть утворюватися тріщини та відколи.

ABS-кромка – це преміальний матеріал для оздоблення торців. Стрічка підходить для виробів, які можуть встановлюватися в приміщеннях із підвищеною вологістю. Водночас вартість і складність наклеювання торцевої смуги обмежують її застосування у виробництві бюджетних меблів.

Меламінова кромка

Для виробництва меламінової кромки використовується папір, просочений меламіновими смолами. Крайковий матеріал застосовують найчастіше для обробки деталей недорогих меблів.

Серед плюсів меламінової стрічки значаться:

  • доступна вартість. Окантовка вважається оптимальним варіантом для бюджетних меблів;
  • простота наклеювання та обробки. Для приклеювання меблевого канта використовують праску, промисловий фен, прес. Меблева кромка легко обрізається і шліфується;
  • різноманітність дизайнів. З підбором кромки під колір і текстуру меблів складнощів не виникає;
  • акуратний зовнішній вигляд. Тонка смуга практично зливається з меблевою плитою;
  • екологічність. Стрічка для меблів не містить токсичних компонентів.

Доступний і простий у роботі матеріал для кромкування має низку характеристик, які обмежують застосування. До недоліків меламінової кромки відносять низьку міцність. Паперова основа схильна до розтріскування, сколів, стирання. Крім того, меламінова кромка під впливом вологи може розшаровуватися. Пошкоджену окантовку потрібно повністю міняти. Також паперова меблева смуга візуально поступається більш дорогим матеріалам.

Меламінова кромка –  це бюджетний варіант. Облицювальний кант використовують у недорогих меблях для деталей, які не схильні до значних механічних навантажень, наприклад, для тильних/бічних торців полиць.

Кромка з натурального шпону

Кромка на ДСП  Кромка шпон дерево

Меблева кромка зі шпону – це преміальний облицювальний матеріал. Під час виробництва торцевого канта використовують смужки шпону, які зшиваються мікрошипом. Основа з флісу (флізелину) робить натуральну кромку міцною та ударостійкою. Поверхня стрічки шліфується, тому оброблені краї не потрібно додатково шліфувати.

Плюси

Мінуси

Екологічність. Тонкий зріз деревини безпечний для людей і тварин. Матеріал дозволений для використання в житлових і громадських приміщеннях.

Обмежена міцність. Облицьовані натуральною кромкою краї плит ДСП, МДФ, фанери витримують експлуатаційне навантаження, але від сильних ударів можуть з'являтися відколи й тріщини.

Декоративність. Перевершити природу в плані плавних колірних переходів, багатства відтінків, складності фактур і деревних візерунків ще нікому не вдалося. Відтворена на пластику текстура дерева не йде ні в яке порівняння з натуральним матеріалом. Крім того, шпон успішно тонують для отримання потрібного відтінку.

Ціновий сегмент: середній, середній +. Вартість кромки зі шпону обмежує використання матеріалу в масовому меблевому виробництві.

Простота обробки. Натуральний кромкувальний матеріал безпроблемно ріжеться. Меблева стрічка зі шпону використовується для ремонту в домашніх умовах і в промисловому виробництві. Кромку тонують, лакують. Смуга шпону адаптується до криволінійних поверхонь.

Спеціальний догляд. Для догляду за облицьованими натуральною кромкою торцями використовують щадні засоби.

Довговічність. При дотриманні технології наклеювання і подальшого лакування меблева стрічка з деревини витримує експлуатаційне навантаження. Матеріал піддається реставрації.              

 

Оптимальне поєднання ціни та якості. Кромка зі шпону перебуває в середньому ціновому сегменті. Натуральний кромкувальний матеріал вважається оптимальним рішенням для створення якісних преміальних меблів.  

 

На столярному ринку доступні два різновиди натуральної торцевої стрічки. Доступні:

  1. Кромка без клею. На меблевій стрічці немає шару клею. Майстри купують клей для кромки додатково.
  2. Кромка з клеєм. Облицювальна смуга з термоклеєм готова до використання. Дотримуючись технології наклеювання, можна отримати хороший результат у домашніх умовах або обладнаних майстернях. 

Кромка для столу   Кромка з клеєм

Виробники пропонують купити кромку для ДСП, МДФ, фанери з такими характеристиками:

Довжина

Товщина

Ширина

200 м/п

150 м/п

100 м/п

50 м/п

0,5 мм

 

На замовлення: 1 мм, 1.5 мм, 2 мм, 2.5 мм, 3 мм

22 мм, 44 мм

 

На замовлення: 60-270 мм

У майстрів є можливість підібрати натуральну кромку для стільниці, фасадів, полиць різних відтінків. Має попит крайковий матеріал з таких порід, як дуб, вільха, ясен, американський горіх, клен, береза, берест (в'яз), сосна, черешня, бук, сапелі, анегре, макоре.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner