Особливості обрізних і необрізних дощок камерного сушіння
У нашому каталозі представлена столярна дошка з 11 порід. Доступний обрізний та необрізний пиломатеріал. Чим відрізняються зазначені різновиди? Головна особливість – наявність чи відсутність кори на бічних гранях дошки.
Обрізна дошка проходить додатковий етап обробки – обрізання обзолу. Кора видаляється цілком або практично повністю (у технічній документації вказується, що певна – незначна – кількість обзолу допустима). Обрізні дошки готові до роботи, практичні при перевезенні.
Необрізна дошка має на бічних гранях кору. Такий пиломатеріал дешевший, але потребує додаткової обробки – видалення обзолу залишається за майстром. Пиломатеріал також безпроблемно обробляється, підходить для будівельних, оздоблювальних робіт, виробництва побутових виробів, предметів інтер'єру.
Вологість обрізних і необрізних дощок становить 7-9%. Висушена з дотриманням технології спеціальних камерах пилопродукція характеризується стабільністю. Дошки зберігаються на складі у належних умовах.
Сфери використання сухих обрізних і необрізних дощок
Виробництво меблів
|
З натуральної деревини виготовляють елементи каркасів диванів, крісел, пуфів, оттоманок. Меблева дошка – важливий матеріал для фасадів. Масивні дверцята – довговічні та зносостійкі. Деревина легко обробляється, тому фасади з масиву можна легко стилізувати під конкретний дизайн-проєкт. Дошка для виготовлення меблів – це можливість отримати унікальний, естетичний та екологічно безпечний виріб.
|
Облицювання стін
|
Стінові панелі з дерева – тренд інтер'єрної моди, який буде актуальним ще не одне десятиліття. Виконані з обрізної та необрізної дошки панелі мають доречний вигляд у кабінетах, спальнях, бібліотеках, вітальнях, лобі готелів, залах очікування, барах, ресторанах. Дерев'яні настінні панелі вибирають для інтер'єрів у стилі бароко, ар-деко, вінтаж, неокласика, ретро, мінімалізм, кантрі, рустик, лофт. Натуральну деревину використовують і для обшивки зовнішніх стін будівель, але після спеціальної обробки. Так, фасадна дошка – популярний матеріал для облицювання стін заміських будинків, шале, веранд, терас. Для обробки фасадів також застосовують скандинавську дошку – різновид вагонки з пофарбованою нешліфованою лицьовою стороною. Фарба краще проникає у шорстку поверхню, що забезпечує стійке покриття.
|
Покриття для підлоги
|
З необрізної та обрізної дошки виробляють різні види покриття для підлоги. Розглянемо найпопулярніші.
Для оздоблення підлоги всередині приміщень часто використовується паркет та паркетна дошка. Викладений певним візерунком паркет з деревини – постійний атрибут традиційних інтер'єрів. Як аналог преміального покриття використовують паркетну дошку. Матеріал складається з трьох шарів. З натуральної деревини виконаний лицьовий шар, який проходить обробку оліями, восками та лаками.
Ще один варіант покриття для підлоги – традиційна масивна дошка на підлогу. Мостини фарбують, тонують, лакують. Прості в укладанні шпунтовані дошки мають на одному ребрі виступ, який вставляється у виїмку на сусідній мостині.
Якщо необхідно облаштувати веранду, балкон, місця відпочинку в саду, зону біля басейну, вибирають палубну або терасну дошку для вулиці. Цей матеріал пройшов спеціальну обробку та не боїться складних умов експлуатації. Серед головних різновидів терасної дошки слід назвати:
- дошку імпрегновану. Матеріал оброблений антисептичним розчином, який робить деревину більш щільною та стійкою до плісняви, перепадів температури та вологості, ультрафіолету;
- термодошку. Дерев'яні заготовки висушують в автоклаві, у результаті чого отримують матеріал з вологістю до 4%. Термодошка витримує перепади вологості та механічні навантаження;
- композитну терасну дошку. Підлогове покриття для вулиці складається з деревного борошна та сполучних добавок. Декінг із ДПК зберігає стабільну форму, не боїться вологи та значних температурних перепадів.
Палубна дошка використовується зазвичай для помостів, садових доріжок. Мостини відрізняються скошеними краями. Така форма торців дає можливість нівелювати зсихання/розсихання дощок при змінах вологості та температури.
|
Підвіконня, двері, перегородки
|
З масиву створюють міжкімнатні двері для заміських будинків і міських квартир. Двері з деревини також обирають під час комплектації громадських просторів: офісів, кафе, магазинів, готелів, барів та інших закладів.
Підвіконна дошка – матеріал, з якого виробляють надійні підвіконня. Щоб покращити експлуатаційні якості виробів, поверхню покривають спеціальними засобами.
Дошки обрізні та необрізні використовують також для перегородок. Це простий та ефективний спосіб розмежувати приміщення і виділити функціональні зони. Також з пиломатеріалу виробляють плінтуси, елементи внутрішніх сходів, карнизи, плінтуси, арки, колони.
|
Побутові вироби, інтер'єрний декор
|
Із дощок створюють дверні ручки, рукоятки для садових інструментів, кухонне начиння (обробні дошки, менажниці, таці, органайзери для приправ, підставки для пляшок). Дерев'яні рамки для картин і фотографій, статуетки, вази для сухоцвітів, серветниці, скриньки вписують як у сучасні, так і в класичні інтер'єри.
|
Дошка необрізна та обрізна поштучно: породи в наявності
У каталозі компанії «Шпон в Україні» представлені дошки з деревини 11 порід. Нижче вказані основні параметри пиломатеріалів.
- Акація. Дерево, поширене в тропіках та субтропіках Азії, Австралії, Європи, Африки, вважається найтвердішим серед листяних порід. Учені налічують приблизно 1300 видів акації. Дерево належить до групи порід, що швидко ростуть. За три роки саджанець може досягати заввишки 1,5 м. Зрілі дерева виростають до 30 м при діаметрі ствола 4,5 м.
Характерна риса обрізної чи необрізної дошки з акації – різноспрямована структура. Волокна розташовані у напрямку один до одного, завдяки чому забезпечується значна щільність і пружність. Зріз акації – гладкий, з невеликими та середніми порами. Колір деревини варіюється від світло-жовтих до темно-коричневих відтінків.
Стійкий до тертя масив потребує особливої уваги при обробці. Пиломатеріали примітні відмінними експлуатаційними якостями. Суха дошка з акації, купити яку можна в будь-якому населеному пункті України, стійка до механічних навантажень, підвищеної вологості, грибків, плісняви. Враховуючи перелічені властивості, оброблені оліями, восками, лаками пенали, тумби, полиці з акації використовують на кухнях, у ванних кімнатах.
- Горіх американський (чорний). Східний чорний або американський горіх – це листяне дерево, поширене у лісах Північноамериканського континенту. У висоту рослина досягає 45 м, а діаметр стовбура дорівнює в середньому 2 м.
Головна відмінність породи – насичене коричневе забарвлення та виразний малюнок. Темний масив американського горіха цінується червонодеревниками та дизайнерами. Палітра включає десятки природних відтінків: від світлих до шоколадних. Також зустрічаються деревні полотна з чорними, фіолетовими, червоними, сірими включеннями. Декоративність – не єдина перевага цінного масиву. Деревина – тверда, щільна, еластична. Пиломатеріал обрізний легко обробляється, піддається фінішній обробці.
- Берест. Рослина поширена у Європі, Азії. Листяне дерево також називають карагач, ільм, в'яз. Берест виростає до 30 м, а діаметр стовбура в середньому становить 1,5 м. Дерево має тонку світло-жовту заболонь. Ядро – насичених коричневих, бурих відтінків. На зрізі видно чіткі річні кільця. Щільна та тверда масивна обрізна та необрізна дошка береста поступається дубу на 30% за експлуатаційними характеристиками. Деревина відрізняється гарною еластичністю, тому не схильна до розтріскування. Попередньо оброблені вироби з береста стійкі до перепадів вологості та температури. Масив використовують зазвичай для внутрішніх робіт, але іноді тверду деревину застосовують і при облаштуванні веранд, балконів, терас.
- Бук. Листяне дерево росте на території Європи, Азії, Америки. Бук досягає 30-40 м. На поверхні букового масиву є розсіяні пори невеликого розміру. Волокна – прямі. Гладкий зріз має делікатний блиск. Заболонь та ядро молодих дерев практично не відрізняються за кольором. Колірна гама включає світлі солом'яні та бежеві тони з коричневими та рожевими вкрапленнями. У буків старших 80 років серцевина стає темно-червоною.
Обрізна та необрізна дошка з бука підходить для виготовлення меблів та архітектурних елементів, так як міцна, щільна, після пропарювання гнеться. Водночас деревину використовують зазвичай всередині приміщень, оскільки бук без належної обробки антисептиками та лаками може вражатися грибками та пліснявою.
- Граб. Дерево вважається промисловим матеріалом завдяки твердості та щільності. Відомо про 41 різновид листяного дерева. В Україні поширені два види: східний граб і звичайний граб. Східний граб виростає у висоту до 5-8 м, а граб звичайний – до 25-30 м.
Зовнішній шар і серцевина практично однорідні за забарвленням. Палітра деревини граба складається зі світлих тонів: білого, світло-жовтого, кремового, пісочного, сірого. З часом масив темніє. У сирому вигляді деревина граба легко розпилюється. Суха столярна дошка більш в'язка, при обробці пиломатеріалу слід враховувати цю особливість. Масив утримує різьблення і не схильний до розколів.
- Дуб. Представник твердих порід поширений у місцевостях із помірним і тропічним кліматом Північної півкулі. Довгожитель серед дерев досягає у висоту 30 м. Центральна частина та заболонь контрастні. Зовнішні шари світло-жовті, а ядро – бежеве, коричневе, можливі червоні включення. Поверхня дошки обрізна і необрізна з дуба – гладка, з помітними порами. Чіткий візерунок з річних кілець та фактура масиву роблять натуральний матеріал чудовим варіантом для виготовлення меблів, стінових панелей, дверей, підвіконь.
Обрізна та необрізна дубова дошка відрізняється зносостійкістю, опором до розколювання, вологостійкістю, простою обробкою. Пиломатеріали з дуба легко декорувати: деревину зістарюють, вибілюють, брашують, тонують. У результаті одержують декоративну дошку, яку можна використовувати для виробництва ексклюзивних виробів.
- Клен. Листяне дерево росте в Європі, Азії. У висоту клен досягає 20-35 м. Деревина світлих відтінків: пісочного, жовтуватого, бежевого, зустрічаються рожеві вкраплення. Заболонь та серцевина практично однотонні. На зрізі видно пори. Волокна – прямі, можливе хаотичне, переплетене зерно. Кленовий масив – міцний, в'язкий, еластичний. Матеріал відмінно витримує механічні навантаження, стійкий до стирання. Завдяки перерахованим якостям обрізну та необрізну дошку клена використовують для виробництва підлогових покриттів. Дошки для підлоги з клена вибирають для боулінг-клубів, танцювальних студій, спортзалів.
- Горіх європейський. Волоський або європейський горіх поширений у Східній Європі, на заході Азії. Дерево виростає до 35 м. На гладкому зрізі видно середні за розміром волокна. Масив європейського горіха відрізняється гарними експлуатаційними та декоративними якостями. Дошка обрізна та необрізна з горіха піддається згинанню, легко обробляється столярними інструментами, стійка до появи цвілі.
Горіхові дошки для меблів примітні приємною палітрою коричневих тонів і чітким малюнком. Ексклюзивні вироби з необрізного або обрізного пиломатеріалу вписують у сучасні та класичні оформлення. Масивна дошка європейського горіха використовується при створенні підлоги, панелей для стін, різних архітектурних елементів.
- Вільха. Дерево росте в Африці, Азії, Європі. Вільха, яка досягає у висоту 35 м, належить до м'яких порід. Деревина – щільна, з однорідною структурою, піддається згинанню. Масив не схильний до розтріскування, витримує перепади вологості. Меблева дошка з вільхи вбирає морилки, що дозволяє тонувати пиломатеріал під інші породи. Деревина практично однорідна за кольором. На панелі переважають кремові, золотисто-рожеві, коричневі, червоні тони. Під впливом повітря та сонячних променів масив стає темнішим. Є деревний малюнок, але кільця не контрастні.
- Черешня. Ареал поширення теплолюбної рослини – Європа, Африка, Азія. Дерево досягає у висоту 18-24 м і належить до ядрових порід. На поверхні необрізної та обрізної дошки з черешні видно промені та дрібні пори. Зерно – пряме, зустрічаються хвилясті волокна. Гладка текстура має природний блиск. Заболонь та серцевина відрізняються за забарвленням. Зовнішні шари білого, кремового, світло-жовтого кольорів контрастують з ядром, яке забарвлене бурими, коричневими, червоними, бурштиновими відтінками. Дошка обрізна та необрізна з черешні – тверда, досить щільна, подається згинанню. Пиломатеріал розпилюється, склеюється, фрезерується, шліфується, тонується, лакується.
- Ясен. Учені налічують близько 60 видів ясена. Дерево, яке росте в Європі та на Близькому Сході, досягає у висоту 8-15 м. Заболонь та центральна частина ясена відрізняються за кольором. Зовнішній шар зазвичай має кремовий або білий із жовтуватим відливом колір. Серцевина більш насичена: переважають бежеві, рожеві, сірі тони. Сформований із річних кілець малюнок добре помітний. На обрізній і необрізній дошці видно прямі волокна, присутній природний блиск.
Купити дошку столярну з ясена – правильне рішення, якщо потрібен твердий та міцний матеріал. За експлуатаційними параметрами ясен можна порівняти з дубом. Еластична деревина має високу ударну в'язкість.
Компанія «Шпон в Україні» пропонує купити дошки обрізні та необрізні для меблів, стінових панелей, сходів, дверей, підвіконь на вигідних умовах. Вартість дошки обрізної та необрізної залежить від ґатунку та розмірів. Ціна пиломатеріалів також може відрізнятися для оптових та роздрібних покупців. Менеджери під час опрацювання замовлення уточнять наявність на складі потрібного обсягу та зорієнтують за термінами доставки. Можливі самовивіз і відправка по Україні компаніями-перевізниками.
Щоб замовити сухі дошки з або без кори, оформіть заявку на сайті, зателефонуйте менеджеру або відвідайте наш склад. Ми відкриті до співпраці та готові до проєктів різного масштабу. Звертайтесь, ми на зв'язку!