Продавець Шпон в Україні розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
349 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

Фанера, види та відмінності матеріалу, як же правильно вибрати фанеру?

Фанера, види та відмінності матеріалу, як же правильно вибрати фанеру?

Все частіше в магазинах і на виробництвах меблів можна зустріти вироби з фанери. З неї роблять міні бібліотеки, кавові столики, стільці та інші меблеві конструкції. Давайте спробуємо розібратися, що таке фанера, які бувають види даного матеріалу і в чому їх відмінності. Також у цій статті ми розповімо вам як правильно вибрати фанеру і на що звертати особливу увагу. Поїхали!

 

Фанера – це матеріал і дерева, який має кілька шарів. Шари фанери складаються з шпону берези або хвойних порід дерев. При виробництві фанери шпон розміщують перпендикулярно, таким чином значно підвищується щільність і міцність матеріалу. А склад, що використовується для склеювання шарів — фенолформальдегід — підвищує вологостійкість фанери.

Всього виділяють 4 види фанери:

· Фанера Сейба гнучка

· Фанера вологостійка ФСФ

· Фанера полегшена

· Фанера шпонована

Кожен з цих видів має певні особливості і свої переваги. Далі розберемо детальніше кожний всі 4 види.

Фанера Сейба гнучка.

Цей вид фанери виготовляється з ексклюзивного дерева Сейба. Виготовляється з використанням як мінімум 2 шарів шпону. Сама фанера виготовляється з дерева Сейба. Вона має прекрасну пластичність, а гнучкість забезпечує спеціальний клей на основі фенолформальдегідних. Його використання значною мірою посилює міцність матеріалу. За допомогою гнучкої фанери Сейба роблять різні криволінійні поверхні, розбавляючи таким чином стандартний інтер'єр.

Фанера вологостійка ФСФ.

Фанера з абревіатурою ФАНЕРА має підвищену ступінь водостійкості. Відмітною її особливістю є склеювання шпону за допомогою фенолформальдегідної смоли. Сфера використання фанери ФСФ – горищні та підвальні приміщення з підвищеною вологістю, стінові перегородки у ванних кімнатах, стільниці й кухонні меблі.

 

Фанера полегшена Сейба володіє невеликою питомою вагою. Порівняно з березової фанери — фанера Сейба майже в два рази легше. Це дозволяє використовувати її для конструкцій, де необхідний малу вагу з хорошими несучими здібностями, а також там, де стоїть завдання зменшити загальну вагу виробу.

 

Данный вид фанеры идеально подходит для изготовления мебели. Ведь фанеру покрывают натуральным шпоном различных пород дерева: Дубом, Ясенем, Орехом Американским. Таким образом мебель, изготовленная из этой фанеры ничем не будет отличаться от той, которую произвели из цельной древесины.

 

Що врахувати під час вибору фанери?

Яку фанеру вибрати для підлоги, якщо це житлова кімната, дитяча чи спальня? Визначальним критерієм вибору є екологічність матеріалу. В даному випадку рекомендується використовувати полегшену фанеру, адже в її складі мінімізовано використання формальдегіду. Крім того, вона більш міцна та вологостійка.

Коли йдеться про промислові приміщення, можна використовувати вологостійку фанеру ФСФ. Так як вона відрізняється своєю міцністю та підвищеною стійкістю до вологи та грибків.

Ті ж критерії відбору можна застосовувати і для вибору видів фанери для стін. При виконанні робіт із обробки стін фанеру можна комбінувати. Наприклад, для вирівнювання поверхонь найчастіше використовуються гнучкі хвойні листи низьких сортів, а подальша обшивка проводиться за допомогою фанери, що шпонує. Її можна використовувати і для виробництва різних меблів, відштовхуючись від бажання замовника.

Якщо Ви займаєтеся виготовленням меблів або просто майструєте вироби з деревини, не забувайте про фанеру. Адже це настільки універсальний матеріал, який має ще й чудові показники міцності.

Інші новини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner