Тепер розповімо більше про саму деревину дуба. Вона буває різних відтінків, але структура волокон є досить унікальною. Це робить її однією з найбільш відомих порід. цінується завдяки її міцності, легкій оброблюваності та природній красі. Природна міцність та привабливий зовнішній вигляд деревини дуба роблять її придатною для багатьох цілей. Ще важливо уточнити, що дуби виростають від вісімнадцяти до тридцяти метрів заввишки. Тобто, пиломатеріалів з одного дерева можна отримати особливо багато. Велика довжина отриманої деревини робить її ідеальною для створення підлог та великих предметів меблів. Також з деревини Дуба виготовляють натуральний шпон, який використовується для облицювання екомебелів та внутрішніх приміщень. Столярні майстерні зазвичай закуповують трохи інший пиломатеріал - це обрізна суха дошка Дуба. Далі з неї виготовляють високоякісні стільниці, тумби та інші предмети меблів.
До речі, Дуб має високий рівень водостійкості, оскільки його щільна, непориста текстура чинить опір волозі. Це дозволяє використовувати Дуб для зовнішніх робіт. Ще ця порода дерева має високу стійкість до усадки, тому її часто використовують для виробництва дверних та віконних рам.
Крім очевидних фізичних переваг, зовнішній вигляд — одна з основних причин, через яку деревина дуба так потрібна як будівельний матеріал. Дуб має приємний золотистий колір, який згодом може темніти. Також дубова деревина може мати сучки, і якщо раніше це вважалося недоліком, то сьогодні навпаки така конфігурація дуже цінується. Особливо серед дизайнерів інтер'єрів та виробників унікальних меблів. Також Дуб піддають моріння, забарвлюючи деревину в червоний відтінок. Такий варіант підійде для людей, котрі шукають нестандартні палітри натуральної деревини. Дубова деревина підійде практично у будь-який інтер'єр. Тому кожен зможе знайти собі щось цікаве серед дубових матеріалів.
Ми розповіли вам про одну із найпопулярніших порід деревини в Україні. Але є ще одне дерево, яке користується популярністю не менше Дуба. І це – Ясен!
Ясен – це світла, гладко зерниста деревина твердих порід. Ця порода зустрічається майже у багатьох культурах світу. А в Україні вона популярна не менше за Дуб. По частоті використання ці обидві породи не суперничають. Швидше, створюють ідеальний тандем для облаштування житла українців.
Деревина ясеня має багато властивостей: високу міцність, легку вагу, удароміцність і естетичну привабливість. Ясен використовують для створення меблів, підлог, дверей, столярних виробів, ручок для інструментів, спортивних деталей, токарних верстатів та багато іншого. Як бачите, використання деревини ясеня дуже популярне.
Деревина ясена має жовтувато-білий або молочний відтінок. На ній чітко видно річні кільця, що створюють цікаву структуру поверхні. Завдяки вузьким темним смугам деревина ясена має цікаву текстуру. Переваги деревини ясена в тому, що вона еластична і водночас тверда. Деревина ясеня користується популярністю при оформленні інтер'єрів завдяки цікавому зовнішньому вигляду. Крім того, вона також використовується для створення кухонних поверхонь. Еластичність у поєднанні з твердістю роблять деревину ясена популярною деревиною для виготовлення спортивного інвентарю та ручок інструментів. Також з ясеня роблять чудові дошки для нарізки їжі, та еко миски для салатів.
Меблі з ясеню - це сучасний вибір для виробництва меблів. Часто, вибираючи меблі, українці віддають перевагу світлим, витонченим меблім з ясена. Адже міцна, рівна, красива та удароміцна деревина підходить для виготовлення безлічі дерев'яних виробів, особливо для виготовлення меблів в екостилі. Дерев'яні вироби з ясена мають чудовий зовнішній вигляд та відмінні фізичні характеристики. Тому прослужать вам не одне десятиліття.
Як доглядати меблі з натурального дерева?
Щоб дерев'яні меблі залишалися красивими і не втрачали своїх властивостей, регулярно очищайте їх від пилу та інших забруднень. Пил може викликати відкладення, що переносяться по повітрю, які в результаті утворюють плівковий шар і подряпають поверхню дерев'яних меблів. Пил на меблів також може викликати алергію або нашкодити людям, які страждають на астму. Щоб правильно протерти меблі з дерева злегка змочіть тканину з мікрофібри, видаліть зайву вологу сухим махровим рушником.