Масив дуба – це чиста деревина, що отримується з дуба. Протягом століть дуб використовувався для створення різноманітних меблів через його хорошу якість, відмінну обробку та довговічність. Порівняно з іншими видами деревини, Дуб може витримувати великі навантаження. Сьогодні досить часто зустрічаються вироби, які рекламуються з приставкою «з масиву». Це можуть бути меблі, шафи, двері та багато іншого. Сам термін означає, що предмет зроблений з пиломатеріалу дерева, цільного бруса, а не з «інженерної» деревини (в це поняття входять плити МДФ і ДСП, ЛДСП і фанера).
Отже, розібралися - меблі з масиву виготовляються із цільного шматка дерева, давайте розглянемо головні плюси цього матеріалу:
Оригінальний зовнішній вигляд. Запам'ятайте, неможливо зробити два однакові предмети з масиву дерева! Текстура деревини може розвиватися у різних напрямках або мати різну форму. Також можуть бути сучки, навіть колір швидше за все буде відрізнятися - десь деревина може бути світлішою, а в іншому випадку навпаки - темною.
Догляд. Меблі з масиву легко доглядати. Витирати їх можна звичайною ганчіркою без допоміжних засобів. Але будьте уважні, перш ніж поставити гарячу чашку на стіл. Вона може залишити кола на поверхні ваших дубових предметів меблів. Найкраще використовувати підставку, це стосується не тільки дубових меблів, але й будь-якої іншої натуральної деревини.
Реставрація. Відремонтувати невелику подряпину на предметі меблів із цільного дерева досить просто - її достатньо відшліфувати або скористатися шпаклівками для дерева. Якщо ви не впевнені в тому, що зможете впоратися з цим самостійно, зверніться за допомогою до фахівця.
Але є й недоліки меблів із масиву Дуба:
Ціна. Так, цей пункт стоїть першим, адже меблі із цільної деревини коштують дорого. Це з процесом обробки цільної деревини. Адже для того, щоб отримати ідеальний пиломатеріал, потрібно підбирати правильний час спилу дерева, потім сушити колоди, обрізати і доводити їх до правильної вологості. Цей процес займає від півроку до 2-х.
Маса. Меблі з масиву дерева важкі. Наприклад, уявіть, наскільки важко підняти колоду дерева. Це приблизно те саме. Це слід враховувати при покупці меблі з масиву, якщо ви любите переміщати меблі або збираєтеся переїжджати в найближчому майбутньому.
Шпон Дуба досить швидко набув своєї популярності, тому що вироби з нього дають таку ж обробку, як і масив дуба. Але при набагато нижчій вартості. При цьому хибно думати, що масив дуба перевершує якість шпон. Це залежить від того, як деревина видобувається та обробляється. Також і зі шпоном: він може бути високої якості, так і нижчої, залежно від того як його виробили і в яких умовах утримували.
Вироби, фанеровані шпоном, не схильні до деформації та вологи. Вони мають практично ідентичний зовнішній вигляд тим предметам, які виготовлені з масиву. Отже, використання шпону є гарною альтернативою масивного дуба. До того ж, предмети зі шпону чудово піддаються обробці. Їх можна тонувати, фарбувати та покрити морилками. Це допоможе посилити природну красу дубової деревини та додатково зміцнити виріб.
Переваги дубового шпону
Ціна. Якщо в контексті масиву Дуба цей пункт був першим мінусом, то у випадку зі шпоном ціна є головним плюсом матеріалу. Шпон значно дешевше, але при цьому він забезпечує якісне оздоблення. До того ж, існує безліч видів дубового шпону: шпон червоного Дуба, шпон Дуба з сучками, рифлений Дуб або 3D Дуб - все це різновиди матеріалу. Тому будь-яка дизайнерська ідея зможе втілитись у реальність!
Екологічність. Шпон - це екологічно чистий матеріал, який, до того ж, дуже позитивно впливає на сферу використання деревних ресурсів планети. Адже з однієї колоди дерева можна отримати багато листів шпону. А на меблі, що виготовляються з цільної деревини, витрачає набагато більше деревної сировини.
Гнучкість у дизайні. Кожен дерев'яний шпон є унікальним, як і кожне дерево. Отже, є нескінченні можливості дизайну, щоб надати вашим меблям ексклюзивний вигляд. Натуральний шпон можна обробити за допомогою поліролю або лаку, що допоможе підібрати потрібний відтінок у ваш інтер'єр.
Недоліки дубового шпону:
Догляд за шпонованими меблями. Предмети з натурального шпону вимагають більш ретельного догляду. Важливо використовувати прибирання, що щадить, і не допускати зайвого попадання вологи на меблі. Також її шпоновані меблі бажано іноді полірувати.
Утворення тріщин. Дерев'яним шпоном часто облицьовують панелі МДФ або фанеру. Такі матеріали мають інший ступінь розширення та стиснення. Внаслідок вплив зовнішніх факторів дерев'яний шпон природним чином розширюється або стискується відповідно, а матеріал під ним – ні. Іноді це призводить до розтріскування дерев'яного шпону.
Складність реконструкції. На відміну від меблів з натурального дерева, яке легко відремонтувати шляхом багаторазового шліфування, відремонтувати меблі з натурального шпону досить складно. Оскільки сам матеріал дуже тонкий, його складно склеїти без помітних змін. Тому часто пошкоджені предмети зі шпону вимагають повторного облицювання. Але цього легко уникнути: використовуйте підставки для гарячих предметів і перш ніж вводити в постійне використання шпоновані меблі – переконайтеся в тому, що зверху вони покриті додатковими лакофарбовими матеріалами. Це може бути поліуретан для зміцнення поверхні або будь-яке масло на основі воску.
Меблі з масиву або зі шпону Дуба будуть чудово виглядати в будь-якому будинку практично з будь-яким стилем дизайну. Проте, як і більшість речей, дані матеріали мають як свої переваги, і недоліки. Сподіваємось, ми допомогли вам зробити вибір!