Продавець Шпон в Україні розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
349 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

Фанера: види та особливості

Фанера: види та особливості

Міцна та легка фанера, що складається з декількох спресованих, склеєних між собою шарів, коштує значно менше, ніж цільна деревина. Крім того, фанера за своїми характеристиками перевершує деревину за декількома важливими параметрами. Склад фанери робить її менш уразливою до вологи. Вона також протистоїть коливанням температур та вологості, які іноді псують натуральну деревину: вона розколюється, тріскається та стає непридатною для використання.
Але чому фанера має таку важливу роль в інтер'єрі будинку? І чи варто вибирати цей матеріал серед інших варіантів, доступних на ринку? Читайте далі, щоб дізнатися все про фанеру!


Що таке фанера?


Фанера - це штучна деревина, виготовлена ​​з тонких листів шпону (також званих шарами). Листи склеюються між собою клеєм та пресуються під тиском спеціального преса. А перехресний метод склеювання додає матеріалу міцності та стійкості. Це допомагає звести до мінімуму усадку та короблення меблів через вологість або зміну температури.


Коротка історія появи фанери.


Багато людей думають, що фанера – це відносно новий матеріал. Адже нещодавно її почали використовувати для виробництва домашніх меблів та інших гарнітур. Але насправді фанера – це дуже давня дерев'яна конструкція.
Процес виготовлення фанери методом перехресного шліфування зображений на різьбленні у Фівах. Єгиптяни використовували фанеру для виготовлення меблів, ящиків для гробниць, табуретів, столів тощо. Єгиптяни також практикували облицювання, про що свідчать знайдені малюнки та фрески. Оскільки цільна деревина в тих краях була майже недоступна і як результат стояла великих грошей - єгиптяни вигадали більш економічний варіант. Але масове виробництво фанери почалося значно пізніше.
В 1797 відомий британський військово-морський архітектор і інженер-механік сер Семюел Бентам подав заявку на отримання декількох патентів. Це були патенти на машини, що виробляють фанеру у тому вигляді, в якому ми звикли бачити її сьогодні. У своїх патентних заявках Бентам дав перший письмовий опис того, що ми тепер називаємо фанерою – він виклав концепцію ламінування шарів шпону для створення більш товстого матеріалу.

Особливості фанери


Меблі з масиву стали практично недоступними, так як виробництво і витрати на нього дуже високі. Саме тому фанера стала кращим матеріалом для виготовлення фіксованих меблів, таких як гардероби та кухонні шафи, ліжка та столи. Існує багато видів фанери, і ви можете вибрати матеріал, виходячи із ваших конкретних потреб.
 

Ось деякі особливості фанерних плит:


• Кількість шарів визначає товщину плити. Доступні різні товщини фанери: починаючи від 3 мм і закінчуючи 50мм.
• Сорт фанери визначають якість та зовнішній вигляд плити.
• Плити зазвичай доступні у вигляді листів розміром 2,5x1,225 м.
• Фанера може бути полегшеною, гнучкою, фанерованою (покритою натуральним шпоном) та ламінованою. Найбільш популярні види для виробництва меблів: полегшена та шпонована фанера.
• Фанера відрізняється високою міцністю та зносостійкістю.
• Фанера дешевша за натуральну деревину, але в деяких випадках дорожча за МДФ і ДСП плит.
• Фанеру можна повторно використовувати та переробляти.
• Вплив води може призвести до пошкодження фанери. Однак на ринку фанерних плит сьогодні є такі варіанти, як водостійка фанера. Її найчастіше використовують для кухонних гарнітур та ванн.

Види фанери

Гнучка фанера Сейба

Такий вид фанери використовується для виготовлення гнутих поверхонь та частин меблів. Так як фанера виготовляється з дерева Сейба. Воно росте в Африці і має надзвичайну легкість, незважаючи на свою міцність. Фанера гнучка Сейба є легкою і податливою, може мати поздовжнє та поперечне кручення. Сам матеріал має світлий відтінок, але його можна покривати шпоном, фарбувати чи ламінувати. Має різні товщини: 3,5 та 8 мм. Найчастіше фанера Сейба використовується для декоративних цілей. Її використовують для виробництва гнутоклеєних виробів, які урізноманітнюють будь-який інтер'єр.

Фанера вологостійка ФСФ

Фанера вологостійка ФСФ це популярний багатошаровий будматеріал. Його рекомендують для використання за умов вологого середовища. Основою такої фанери є лущений шпон Берези. Листи шпону з'єднуються фенолформальдегідними смолами, які забезпечують фанеру водонепроникними властивостями та розширюють сферу її застосування.

Фанера полегшена Сейба

Полегшена фанера Сейба їх готується з тієї ж африканської деревини, але трохи інакше, ніж гнучка фанера. Вона також має невелику питому вагу і чудово підходить для виробництва меблів. Має такі товщини: 8, 11, 15 та 18 мм. Меблі з такої фанери можна легко переставляти і перевозити. Матеріал має світлий відтінок і чудово підійде для виробництва меблів у стилі мінімалізм чи еко. Дизайнери інтер'єрів люблять використовувати такий матеріал для облаштування кафе та ресторанів.

Шпонована фанера

Шпонована фанера – це листовий матеріал, який зверху покритий натуральним шпоном дерева. Це можуть бути листи шпону з Дуба, Горіха, Вільхи або Ясеня. Цей вид фанери найчіткіше імітує натуральну деревину. Такий матеріал може стати чудовою альтернативою при виробництві меблів. Так як матеріал вже шпонований, ви зможете приблизно розуміти, як будуть виглядати ваші меблі.

 


Вибір фанери для дому.
Тепер, коли у вас є вся необхідна інформація про характеристики та типи фанери, ви можете вибрати правильний матеріал для свого будинку! Але важливо пам'ятати, що чим детальніше ви вивчите матеріал – тим краще. Звертайтеся до перевірених виробників та обов'язково перед покупкою перевіряйте матеріал. Сподіваємося, ця стаття прийшлася вам на допомогу!

Інші новини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner