Дерев'яні дошки – матеріал, який застосовується у виробництві меблів, підлоги, облицювання стін та стель, різноманітних побутових предметів. Для оздоблювальних робіт і виготовлення меблів найчастіше використовують обрізну дошку. Це якісна пилопродукція, яка не потребує додаткової обробки кромок. З обрізною дошкою легко працювати, її просто транспортувати і зберігати, але коштує такий пиломатеріал дорожче за необрізний. Розберімося, які різновиди дошки представлені на столярному ринку та в чому відмінності обрізної та необрізної дошки.
Необрізна й обрізна дошка відрізняються наявністю або відсутністю обзолу – краю, на якому після розпилювання колоди може залишатися кора. Як зрозуміло з назви, на торцях обрізних дощок немає обзолу. Водночас слід враховувати, що нормативно-технічна документація, зокрема ДСТУ 2143-93, допускає наявність незначної кількості кори на обрізному пиломатеріалі. На торцях необрізної дошки є кора, товщина якої не нормується. На столярному ринку також представлена напівобрізна дошка. Пиломатеріал такого типу має один обпиляний торець, обзол із другого краю не зрізають.
Для виготовлення обрізних дощок використовуються колоди листяних і хвойних порід. При виборі пиломатеріалу важливо зважати на сферу використання виробів. Так, для підлоги, різних конструкцій, офісних меблів, перегородок оптимально підходять дошки із твердих порід. Якщо плануєте виготовляти різьблені узголів'я, стінові панелі, скриньки, ширми та інші предмети обстановки, які не стикатимуться зі значним механічним навантаженням, можна зупинитися на більш доступній за ціною м'якій деревині. З сухої масивної дошки виготовляють вагонку, блок-хаус, планкени, палубну та терасну дошку.
Ціна обрізної дошки залежить від ґатунку та породи. Пиломатеріали з дуба, ясена, горіха, клена, акації та інших твердих порід дорожчі, ніж, наприклад, дошка вільхи. Пилопродукція вищого (екстра) та першого ґатунку застосовується у меблевій промисловості, при виробництві підлогових покриттів, облицювальних матеріалів для стін і стель, декоративних виробів, музичних інструментів, спортивного інвентарю, кухонного начиння. Дошки другого та третього ґатунку мають дефекти, які не впливають на цілість полотна. Такі пиломатеріали не підходять для декоративних робіт і використовуються для спорудження тимчасових конструкцій, виготовлення опалубки, решетування, настилів.
Ми пропонуємо обрізну дошку дуба, ясена, вільхи, акації, граба, клена, американського горіха, береста, європейського горіха, черешні, бука. Найпопулярніший матеріал серед наших покупців – дошка дубова суха обрізна, купити яку можна поштучно або оптом.
Експлуатаційні якості обрізної дошки залежать від способу розпилу. При виробництві пиломатеріалів використовують такі види розпилу колоди, як:
На двох торцях пиломатеріалу є обзол, тому ґатунок і ціна необрізної дошки нижча. Купити необрізну дошку можна для столярних і будівельних завдань. Умовно необрізний пиломатеріал можна розділити на великі групи: столярну дошку та парканну дошку.
Дошка столярна |
Дошка парканна |
До цієї категорії належить сировина гарної якості. Необрізна дошка без видимих дефектів використовується для настилів, обшивки стін і стелі, елементів сходів, меблів. |
Пиломатеріал із сучками, смоляними кишеньками, плямами, тріщинами, червоточинами не підходить для оздоблення, але може використовуватись у будівництві для чорнових робіт. З парканної дошки виготовляють огорожі, решетування, опалубку, будівельні риштування. |
Пилопродукцію з одним обрізаним краєм називають універсальним будівельним матеріалом, оскільки обрізка одного торця розширює функціональність пиломатеріалу. Майстри застосовують напівобрізні дошки для фігурних столярних виробів, допоміжних конструкцій та при покрівельних роботах. При виборі напівобрізної дошки варто керуватися тими самими критеріями, що і при виборі обрізного або необрізного пиломатеріалу: враховувати наявність сучків, тріщин, плям, червоточин.
Масив вимірюється в кубометрах і ціна на пиломатеріали вказується за куб. м. Меблеві фабрики купують ліс оптовими партіями, а невеликі столярні майстерні не потребують великих закупівель. Крафтовим виробництвам підходить купувати дошки поштучно. Як правильно порахувати, скільки кубів в одній дошці та скільки дощок міститься в одному кубі? Для цього використовують прості формули. Давайте порахуємо обсяг на прикладі обрізної дошки 25х150х6000.
Переводимо мм і см у метри та отримуємо: 0,025 м х 0,15 м х 6 м = 0,0225 куб. м.
У нашому випадку маємо: 1 куб. м ÷ 0,0225 куб м = 44,4 шт. Тобто один кубометр – це 44 обрізні дошки 25х150х6000.
Будівництво, меблева промисловість, виготовлення предметів побуту – основні сфери використання обрізної дошки. Серед переваг обрізного пиломатеріалу виділяють:
Завдяки компанії «Шпон в Україні» ви зможете купити поштучно та оптом сухі обрізні дошки:
Розміри обрізних дощок уточнять менеджери під час підбору пиломатеріалів згідно з технічним завданням замовника. Наші спеціалісти нададуть специфікації продукції, надішлють фото та відео дощок. При оформленні замовлення консультанти озвучать ціну за 1 куб обрізної дошки та вартість за штуку, проінформують про способи оплати. Пропонується самовивіз зі складу, а також можливе відправлення компаніями-перевізниками по Україні.