В процесі вибору найкращих матеріалів наші покупці часто задають питання. Найпоширеніші: «Що таке шпон? У чому полягають особливості кожного виду? Для якої мети кожен з них підходить, і чому?». У цій статті ми познайомимо вас з основними різновидами натурального шпону. Він виготовляється шляхом зрізання тонких листів деревини. Існує декілька технологій, в залежності від яких розрізняють три основних види натурального шпону.
Цей різновид отримують за допомогою стругання бруса спеціальними ножами. Зрізи проводяться під різними кутами, розмір листів шпону дорівнює ширині бруса. Ця технологія дозволяє максимально проявити красу, різноманітність і унікальність деревної текстури.
Найчастіше струганий шпон виготовляється з листяних порід:
Серед хвойних порід використовується сосна і модрина.
Меблевий шпон найчастіше виготовляється з використанням технології стругання. Завдяки зміні кута різання, можливості отримати листи з унікальною текстурою естетичні властивості цього різновиду дуже високі. Струганий шпон визнаний фахівцями ідеальним варіантом для оздоблення меблів.
Виробляється з використанням технології лущення – тонкий шар деревини зрізається з обертаючого колоди. У результаті, виходить найтонші (0,1-10мм) і дешеві листи. Як правило, лущений шпон поступається строганному за естетичними характеристиками, але при правильному виборі сорту деревини і майстерності можна домогтися оригінальної текстури.
Найчастіше для виготовлення лущеного шпону використовується деревина вільхи, сосни, дуба, осики, бука або берези. Дотримуючись технологію та враховуючи особливості роботи з кожним сортом деревини, виробники отримують шпон більш високої якості в порівнянні з варіантами струганого виду. Сфера застосування дуже широка – деревно-шаруваті пластики, клеєна шарувата деревини, фанера, декоративний меблевий шпон.
Для його виготовлення використовується сама стара, перевірена часом технологія. Колоди розпилюють на тонкі дощечки (1-12 мм). У давні часи пилений шпон виготовляли кращі майстри. Він використовувався для високохудожніх інкрустацій, виготовлення музичних інструментів.
Для виробництва пиляного шпону краще всього підходять хвойні породи – ялиця, кедр, ялина. Особливість цього різновиду – можливість максимально продемонструвати унікальну структуру деревини. В процесі виготовлення пиляного шпону утворюється велика кількість відходів, що це істотно впливає на його вартість. Але він є різновидом з найбільш високою якістю і міцністю. Пилений шпон використовується для облицювання паркету, дверного полотна, сходів, стінових панелей та інших елементів декорування приміщень. Також його обирають для виробництва гнутоклеєних частин дорогих меблів.
Ціна шпону багато в чому залежить від технології виготовлення. Але також дуже важливий сорт деревини. Якщо використовується поширена у вашому регіоні порода, вартість шпони буде значно нижче. Якщо ж обрана деревина рідкісного сорту, виростає на іншому континенті, ціна не може бути нижчою за визначенням.
Важливо вибирати саме ті властивості, які важливі в конкретному випадку. Забарвлення, особливості текстури повинні гармонійно поєднуватися із загальним стилем приміщення. Наші консультанти нададуть допомогу у виборі оптимального варіанта і запропонують вашій увазі кращі різновиди шпону.