ДСП (деревно-стружкова плита) ‒ продукт деревообробної промисловості, який складається з невеликих пресованої тирси, що пов'язані між собою клеять смолами з допомогою високих температур. Основними методами обробки є розпил, кромление, присадка. Як же обробити ДСП шліфоване?
Методи обробки шліфованого ДСП
- Розпилювати матеріал необхідно плавними, неспішними рухами, без навантаження на полотно щоб уникнути відколювання шматків матеріалу. Для того щоб краї були максимально рівними, необхідно використовувати пилу з дрібними зубцями або ж виконати цю роботу на форматно-раскроечних верстатах. Може виконуватися прямолінійно і криволінійно.
- Для того щоб зробити присадку, береться шліфоване ДСП і проробляються в заготовках глухі або наскрізні отвори, необхідні для кріплення з допомогою болтів, шурупів, шкантов. Одним з недоліків матеріалу є те, що дана плита при повторному використанні недостатньо добре тримає шурупи. Це потрібно врахувати і намагатися бути максимально точним, виконуючи заміри.
- Кромление ДСП шліфоване виконується виключно на верстатах, тому виключається виконання цього завдання в домашніх умовах. Може бути використана меламінова плівка, проте це не самий кращий варіант. Плити ДСП можна легко зіпсувати фізичним впливом, тому потрібно кромка ПВХ, яка більш зносостійка, до того ж захищає матеріал від впливу побутової хімії. Існує три види кромления ‒ склеювання, накладка і врізання.
Обладнання необхідне для обробки плити ДСП?
- Дрилі, пили, ножівки по дереву, лобзики, електролобзики, ручні дискові пилки зі змінними полотнами, струбцини для фіксації, тобто ручний інструмент.
- Стаціонарний верстат (циркулярна пила).
- Верстат з числовим програмним управлінням (ЧПУ), що працює самостійно без оператора, згідно з заздалегідь заданою програмою.
Основні види плит ДСП
- Шпунтована. Підходить для укладання підлоги на великих площах. Плити дуже щільно прилягають один до одного, а по краях використовується шпунт. Процес монтажу даного виконується досить швидко, просто.
- Вологостійкі плити слід використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю, таких як кухня, ванна, при виконанні специфічних будівельних робіт. Ці плити обробляються спеціальною емульсією на основі парафіну, що дозволяє їм зберегти належний вигляд, технічні характеристики.
- Ламіновані плити виготовляються з допомогою особливої плівки на основі целюлози або ПВХ, потім покриваються лаком. Цей вид дозволяє пофарбувати плити в необхідний колір, додати фактуру цінної деревини або іншої поверхні, також їх можна застосовувати у виготовленні дизайнерських меблів.
Способи роботи зі шліфованої ДСП плитою
Плита ДСП повинна оброблятися в просторому, сухому приміщенні, так як надмірна вологість може вплинути на якість, технічні характеристики матеріалу. Наявність потужної витяжки буде важливим плюсом в роботі. Вона буде одночасно обсушувати приміщення і видаляти шкідливі сполуки, які виділяються при роботі з плитами ДСП.
Поверхня столу повинна бути рівною, ідеально гладкою, без крихт, тирси і різного будівельного сміття, який з'являється в процесі виготовлення деталей. Тому що навіть сама дрібна крихта може порушити подачу плити до диска, можуть з'явитися непотрібні вигини. Тому дуже важливо міцно зафіксувати лист на абсолютно чистому столі.
Основные достоинства ДСП (Украина ‒ одна из лидеров ее производства) ‒ это прочность, однородность, высокая плотность, жесткость, легкость в обработке, и, самое главное, – невысокая стоимость по сравнению с остальными подобными материалами. Она имеет неоднородную, рыхлую структуру, широко применяется в производстве корпусной мебели, столярных изделий, перегородок, обивке крыш, изготовлении пола. Также очень часто используется для декорирования и отделки.
В даний час даний матеріал виконується за сучасними методиками, які безпечні для здоров'я людини і навколишнього середовища. У деяких видах плит вміст формальдегіду дорівнює нулю, що робить його абсолютно безпечним для здоров'я людини. Компанія «Байкал» пропонує оптов і в роздріб купити ДСП шліфоване (Київ, Харків, інші міста) в різних розмірах найвищої якості.