Деревно-стружкова плита є одним з найбільш затребуваних видів будівельних матеріалів, оскільки вона має відмінні експлуатаційні властивості, відповідно широку область застосування і доступну ціну. ДСП шліфоване виготовляють з тирси та стружки, які просочують синтетичними смолами (формальдегідами), а після пресуються під високим тиском, температурою. Існує кілька її різновидів, розглянемо їх більш детально.
Уміння розбиратися в класифікації допоможе використовувати матеріал за цільовим призначенням. Адже при його виробництві можуть використовуватися не тільки різні види деревини, типи зв'язують смол, але різна технологія виготовлення ДСП Україна. Наша країна має сучасне виробництво деревостружкових плит, яке є частиною деревообробної промисловості, тому купівля матеріалу від вітчизняного виробника – це якісно, недорого. На вибір покупцю пропонується великий асортимент різних плит, що включає:
Крім того, ДСП може бути шліфоване, нешлифованное, що залежить від ступеня обробки поверхні. Шліфоване являє собою звичайну плиту без верхнього декоративного покриття, тобто її лицьові і виворітні сторони однакові. Її доцільно застосовувати для внутрішніх перекриттів, перегородок.
Ламіноване (ЛДПС) є похідною першого варіанту, проте на відміну від нього має покриття з декоративного паперу, просоченим меламіновою смолою. Облицювання плити здійснюється під високою температурою, тиском, завдяки чому смола розтікається по всій поверхні, твердне, надійно спаюючи папір з ДСП. Таке міцне монолітне з'єднання, покрите лаком, забезпечує відмінні властивості матеріалу, якому не страшні волога, тертя, ультрафіолетові промені, підвищена температура. Крім того, плита має гарний зовнішній вигляд, найчастіше це глянсова або імітація деревного візерунка. ЛДПС має великий попит у меблевій промисловості.
Кашована відрізняється від ЛДПС тим, що в її облицюванні відсутня хімічний процес, пресування. На готову шліфовану плиту, заздалегідь оброблену клеєм, наносять паперово-смоляную плівку.
Фанеровані плити ДСП зазвичай покривають натуральним деревним шпоном (тонким шаром натуральної деревини), зверху якого наносять кілька шарів лаку. Тому можна ще зустріти їх інша назва «шпонированное ДСП». Технологія облицювання полягає в застосуванні гарячого пресування. Така плита повторює малюнок цінних порід деревини, використовується в різних сферах. Також для облицювання може бути використана термопластичная плівка.
Критерієм даної класифікації є показник якості обробки поверхні. Виділяють три сорти.
Інші критерії класифікації
Щільність, форма і розмір деревних часток, кількість, якість зв'язуючого матеріалу неодмінно впливають на характеристики матеріалу під назвою ДСП шліфоване (Київ).
ДСП ділиться на два класи емісії:
За кількістю шарів розрізняють одне-, двох - і тришарові плити. По зовнішньому шару бувають грубозернисті, дрібнозернисті. Всі види ДСП мають великий попит у виробничих і приватних сферах. Головне ‒ це зробити свій правильний вибір.