Продавець Шпон в Україні розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
350 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

Шпонована столярна плита (ДСП, МДФ, Фанера)

Шпонована столярна плита (ДСП, МДФ, Фанера)

   Шпонована столярна плита – це затребуваний матеріал, з якого виготовляється широка номенклатура корпусних меблів. Її саму ж виготовляють з фанери, ДСП або МДФ. Кожен з перерахованих матеріалів володіє своїми експлуатаційними особливостями, перевагами і недоліками.

Шпонований меблевий щит

Шпонована столярна плита з ДСП був одним з перших матеріалів, з якого в промислових масштабах збиралася корпусні меблі. Причинами такої популярності крилися у властивостях ДСП:

• Дешевизна виробництва;
• Простота механічної обробки;
• Міцність;
• Довговічність.

Застосування ж шпону надавала меблів, виготовлених з ДСП, натуральність і навіть певну вишуканість і аристократизм, яка її надавала, наприклад, столярна плита, шпонована дубом.

Однак у ДСП був серйозний недолік. При її виробництві в якості сполучного матеріалу застосовувалися формальдегідні смоли, випаровування яких небезпечні для нашого здоров'я.

Хоча хіміки постійно прагнули звести до нуля небезпеку для здоров'я ДСП, зменшуючи відсоток вмісту формальдегідних смол і знижуючи їх випаровування, до кінця подолати цей недолік так і не вдалося.

Хоча випаровування формальдегідних смол у сучасних плит ДСП мінімальні, в США і в Європі воліють виготовляти меблі або з натурального масиву дерева, або з МДФ.

Шпонована столярна плита, виготовлена з МДФ

Радикальним вирішенням проблеми ДСП стала поява МДФ – древесноволокнистой плити середньої щільності. При її виготовленні деревна стружка пресується під високим тиском і температурою, тому немає необхідності додавати до її складу сполучні смоли. В умовах високих температури і тиску деревна стружка сама починає виступати в якості сполучного елемента, перетворюючись в сплавленную однорідну масу, якій, до того ж, можна надавати ряд унікальних експлуатаційних властивостей:

• Водостійкість;
• Вогнестійкість;
• Біостійкість.

При цьому плита МДФ володіє тією ж легкістю механічної обробки, що і ДСП. Правда, більш складний процес виробництва МДФ плит збільшив їх продажну вартість, що також відбилося на вартості корпусних меблів.

Але, з іншого боку, меблевий щит, шпонований ясеном або інший різновидом натурального шпону, дозволяє виготовляти кухонні меблі, меблі для ванних кімнат, що в разі ДСП було б неможливо. Нагадаємо, що під дією вологи і підвищених температур ДСП розбухає і втрачає свої експлуатаційні властивості.

Нарешті, шпонована фанерна столярна плита найчастіше застосовується для влаштування внутрішніх перегородок і задніх стінок шаф, комодів і іншої подібної корпусних меблів. Для шпонування фанерних перегородок використовують низькоякісний шпон сортів ВС і С, оскільки для подібного випадку бездоганний зовнішній вигляд поверхні – абсолютно зайва опція.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner