До середини 60-х зрощування шпону здійснювалося за допомогою нанесення гуммированной стрічки поверх складових частин. Але цей спосіб мав низьку продуктивність. При цьому виникала необхідність додаткового шліфування в зонах зрощування для візуально рівного шва. Що в свою чергу, відчутно підвищувало трудо-і енерговитрати.
Тому потреба у новому способі з'єднання листів шпону назріла досить обґрунтовано. І такий спосіб був створений німецькою фірмою KUPER. Фахівці фірми KUPER запропонували використовувати тонку термоклеевой нитка, що наноситься зигзагоподібно на поверхню сращиваемых листів шпону. Весь процес реалізувався на особливому верстаті. Цей спосіб склеювання шпону був запатентований компанією KUPER, і на сьогоднішній день застосовується на виробництвах з виготовлення дверей та меблів, а також фанерних заводах.
Клейова термонить виготовляється з стекломоноволокна (лавсану) і покривається клеєм - розплавом (поліамідної смолою), в результаті чого виходить моноволокно, міцність якого на розрив становить 20 М і більше.
• Термоклеевой нитка нагрівають до розплавлення поверхневої смоли;
• Після чого її укладають зигзагом на склеюваних поверхнях деталей (шпону або фанери);
• Далі проводиться щільне притискання поверхонь один до одного і охолодження спеціальним холодним роликом, в слідстві чого деталі отримують міцне зчеплення.
Перед тим, як приступити до роботи, необхідно вибрати спосіб нагрівання клейової нитки. Це залежить від типу шпону. Наприклад, для роботи з шорстким шпоном краще всього на електричному способі нагріву, бо нитка, що застосовується в даному випадку, володіє великою питомою кількістю клею, що для склеювання ворсистого, світлого або тонкого шпону не годиться – в цьому випадку застосуємо повітряний спосіб нагрівання нитки.
Компанія «Байкал – шпон в Україні» пропонує аналогічний тип нитки виробництва SCHUMANN (Німеччина), яка підходить для всіх видів верстатів (в тому числі і «Kuper») і забезпечує безперебійність процесу зрощування, і зупинки обладнання, які зазвичай пов'язані з обрыванием термонити і забитием робочої частини нитеводителя клеєм.
Сорочки шпону, які виготовлені за допомогою термонити SCHUMANN, завжди знайдуть своє застосування у виробництві шпонованих дверей, фанери, панелей, меблів і т. д.
А наші кваліфіковані спеціалісти допоможуть Вам підібрати необхідний тип нитки під своє виробництво і під конкретне ребросклеивающее обладнання для того, щоб завжди досягати найкращого результату при склеюванні.